Ulubione

Mój sklep

0

Działalność charytatywna

Współpracujemy między innymi z

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci (TPD), to najstarsza polska organizacja pożytku publicznego, która skupia się na pomocy dzieciom ze środowisk grożących wykluczeniem społecznym. Posiada placówki i ogniska wychowawcze w całej Polsce. PEPCO i TPD współpracują ze sobą już od kilku lat, dzięki czemu mali podopieczni świetlic w całym kraju, przez cały rok, uczestniczą w zajęciach rozwijających ich zainteresowania, a w wakacje wyjeżdżają na letnie obozy. W stałym asortymencie PEPCO znaleźć można produkt specjalny – misie charytatywne, z których zysk trafia na realizację projektów TPD.

Przejdź na stronę Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Happy Kids

Fundacja Happy Kids organizuje co roku „Przystanek Happy Bus”, której patronuje PEPCO. Każdego lata „figlobuse”, czyli mobilne place zabaw przemierzają polskie miasteczka i wsi zapewniając dzieciom moc atrakcji. W akcji biorą udział wolontariusze z Polski i zagranicy, którzy prowadzą zajęcia sportowe, językowe i dbają o dobrą zabawę najmłodszych.

Przejdź na stronę Happy Kids

SOS Wioski Dziecięce

W krajach europejskich, gdzie funkcjonują sklepy PEPCO, współpracujemy z lokalnymi wioskami wchodzącymi w skład międzynarodowej Organizacji SOS Children’s Villages, która pomaga dzieciom opuszczonym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców, jak najlepiej przygotować je do dorosłego życia. PEPCO wspiera realizację różnorakich projektów edukacyjnych i rekreacyjnych w Wioskach.

Przejdź na stronę SOS Wioski Dziecięce

Projekty własne

PEPCOlandia

PEPCOlandia to program pomocy dzieciom, napędzany zaangażowaniem i dobrym sercem naszych pracowników. Dzięki nim, do lokalnych organizacji pozarządowych trafiają granty na realizację projektów dedykowanych dzieciom.

PEPCO Pomaga Pełną Paczką

Co roku zachęcamy naszych pracowników, aby w barwach PEPCO, dołączali do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Dziesiątki zespołów PEPCO zamienia się wówczas w pomocników Świętego Mikołaja i przygotowuje od serca paczki dla rodzin w potrzebie, korzystając z produktów PEPCO oraz grantów finansowych.

Cyfrolatki

Cyfrolatki to specjalny program edukacyjny o bezpieczeństwie w sieci, realizowany we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. Dzięki Cyfrolatkom dzieci uczą się czym jest hejt i mowa nienawiści w sieci, jak sobie z nią radzić oraz jak bezpiecznie funkcjonować w cyberświecie.

Do tej pory w warsztatach, lekcjach szkolnych czy happeningach samodzielnie przygotowanych przez podopiecznych TPD, uczestniczyło ponad 2500 dzieci.

 Klienci PEPCO też pomagają 

Misie charytatywne

W ofercie zabawek PEPCO można znaleźć wyjątkową parę misiów charytatywnych. 100% zysku z ich sprzedaży trafia do Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, które wspiera rozwój i edukację swoich podopiecznych. Kupując misia, nasi klienci dzielą się dobrem z dziećmi!

W projektowaniu kolekcji ubranek dla tej uroczej pary, pomagają nam dzieci z TPD, których rysunki są inspiracją dla kolejnych sukienek Pani Misiowej i strojów Pana Misia.

Zobacz film

Reklamówki

Wszystkie akcje prospołeczne, finansujemy w całości z zysków pochodzących ze sprzedaży w naszych sklepach reklamówek i toreb wielokrotnego użytku. Nasze reklamówki to torby ecoLoop, które powstają w 80% z odpadów foliowych poddanych recyklingowi i w 100% nadają się do ponownego recyklingu. Staramy się w ten sposób redukować negatywny wpływ plastiku na nasze środowisko, a pozyskane ze sprzedaży środki, przeznaczamy na szczytne cele.

Dlaczego warto kupować w Pepco?

Zawsze blisko ciebie

Ponad 1000 sklepów na terenie całego kraju. Jesteśmy zawsze blisko Ciebie.

Zawsze niskie ceny

W Pepco znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz w niskich cenach.

Oczekuj więcej, płać mniej

W Pepco znajdziesz dobrą jakość, najnowsze trendy i szeroki wybór.

Kupuj bez obaw

Masz 30-dniowe prawo do zwrotu towaru w dowolnym sklepie na terenie kraju.