Więcej za mniej...codziennie!

Stosujemy cookies w celach reklamowych, statystycznych i dostosowania oferty do Twoich potrzeb. Możesz w każdej chwili dokonać zmian tych ustawień w przeglądarce, akceptując lub odrzucając część z tych plików. Jeśli będziesz korzystał z niniejszej strony bez zmiany w ustawieniach swojej przeglądarki, będziemy zapisywali i uzyskiwali dostęp do tych informacji (cookie) w pamięci Twojego urządzenia końcowego (komputer, telefon itp.) w wymienionych celach. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

KOMUNIKAT FIRMY PEPCO


[AKTUALIZACJA 22.10.2020 godz. 15:00]
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jak zapewniacie bezpieczeństwo Klientom?

Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem, dlatego podjęliśmy działania, które zwiększają stopień bezpieczeństwa Klientów naszych sklepów. Pakiet wprowadzonych zmian obejmuje m.in.: 

 • wprowadzenie zasady zachowania bezpiecznej odległości w kolejkach i przy kasie, 
 • zachęcanie do dokonywania płatności bezgotówkowych oraz zbliżeniowych, 
 • wskazywanie odpowiednich zachowań związanych z higieną, 
 • zamieszczenie ekranów ochronnych przy kasach, 
 • wszystkie te zalecenia dostępne są na plakatach wyeksponowanych w sklepie oraz emitowane w sklepowym radio. 

Ponadto apelujemy do Klientów o dokonywanie jedynie najbardziej niezbędnych zakupów. 

Zgodnie z wytycznymi Rady Ministrów, od 2 kwietnia wszyscy Klienci muszą robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach, a od 16 kwietnia z zasłoniętymi ustami i nosem.  

W sklepach w strefie czerwonej obwiązuje limit klientów: 1 osoba na 15 m kw. 

Jak zapewniacie bezpieczeństwo Pracownikom? 

Bezpieczeństwo Pracowników jest przedmiotem naszej szczególnej troski. Dlatego – oprócz ww. zasad dot. Klientów - wprowadziliśmy następujące rozwiązania:  

 • dodatkowe zasady dot. higieny rąk i dezynfekcji, 
 • zwiększenie dostępności i stosowania środka odkażającego,  
 • zamieszczenie ekranów ochronnych przy kasach, 
 • rękawiczki jednorazowe dla sprzedawców, 
 • zminimalizowanie liczby Pracowników w sklepach. 

Specjalistyczne zasady wzmożonego bezpieczeństwa wdrożyliśmy także w naszych biurach oraz  centrach dystrybucji, np. na terenie tych ostatnich regularnie odbywa się bezdotykowa kontrola temperatury ciała wszystkich osób wchodzących lub wjeżdżających na teren Centrum.  

Jaki jest czas na zwrot produktów w sklepach PEPCO? 

Na okres epidemii czas na dokonanie zwrotu został przedłużony do 90 dni (uwzględniamy zwroty od dnia 15 lutego do 30 czerwca  b.r.), jednakże pozostałe zasady gwarancji zwrotu gotówki pozostają bez zmian. Oznacza to, że nadal można dokonać zwrotu wyłącznie na podstawie paragonu, produkt nie może nosić znamion użytkowania i musi posiadać oryginalnie przymocowane wszystkie metki. Zgodnie z procedurą, wyłączona ze zwrotu jest bielizna osobista oraz kosmetyki. Pieniądze zwracamy w ramach usługi Gwarancja Zwrotu Gotówki. 

Czy zakupy online są możliwe? 

Niestety, obecnie nie ma takiej możliwości.  

W jaki sposób dbać o bezpieczeństwo w trakcie zakupów? 

Szczegółowe wytyczne i rekomendacje w zakresie bezpiecznych zakupów przygotowało Ministerstwo Zdrowia i opublikowało na swojej stronie pacjent.gov.pl.  

Kluczowe zasady, do których warto się stosować to między innymi: 

 • Przed wyjściem na zakupy zrób listę potrzebnych rzeczy, by w sklepie spędzić jak najmniej czasu i niepotrzebnie nie przechadzać się między półkami. 
 • Do sklepu idź pieszo lub jedź własnym samochodem. Zrezygnuj z zakupów, po które musisz pojechać komunikacją publiczną.  
 • Staraj się unikać dotykania czegokolwiek bez potrzeby. W miejscach publicznych nie dotykaj okolic oczu, ust i nosa, a po powrocie do domu od razu umyj ręce. 
 • Podczas zakupów i kolejki do kasy zachowaj dystans do innych osób. 
 • Płać bezdotykowo. 
 • Pamiętaj, że ekrany kas samoobsługowych, klawiatury do wpisywania kodu PIN są najbardziej brudne. Jeśli nie możesz wstukiwać liczb kostką palca (mniejsza szansa, że w ten sposób dotkniesz twarzy brudną częścią ręki), to warto mieć ze sobą płyn antybakteryjny i po wyjściu ze sklepu go użyć.  

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Czy wszyscy Klienci muszą nosić w sklepie maseczki? 

Co do zasady tak. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów, od 16 kwietnia wszyscy mają obowiązek zasłaniania ust i nosa. Można to robić za pomocą maski, maseczki, a także odzieży lub jej części. Pracownicy sklepu mają prawo wymagać tego od Klienta przed wejściem do placówki. 

Obowiązek zakrywania twarzy i nosa nie dotyczy jedynie dzieci do lat 4 oraz osób, w przypadku których stan zdrowia, zaburzenia rozwoju, niepełnosprawność intelektualna lub niesamodzielność na to nie pozwalają.