Więcej za mniej...codziennie!

Stosujemy cookies w celach reklamowych, statystycznych i dostosowania oferty do Twoich potrzeb. Możesz w każdej chwili dokonać zmian tych ustawień w przeglądarce, akceptując lub odrzucając część z tych plików. Jeśli będziesz korzystał z niniejszej strony bez zmiany w ustawieniach swojej przeglądarki, będziemy zapisywali i uzyskiwali dostęp do tych informacji (cookie) w pamięci Twojego urządzenia końcowego (komputer, telefon itp.) w wymienionych celach. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

KOMUNIKAT FIRMY PEPCO


[AKTUALIZACJA 01.06.2020 godz. 11:30]

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 

Jak zapewniacie bezpieczeństwo Klientom?

Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem, dlatego podjęliśmy działania, które zwiększają stopień bezpieczeństwa Klientów naszych sklepów. Pakiet wprowadzonych zmian obejmuje m.in.:

·        wprowadzenie zasady zachowania bezpiecznej odległości w kolejkach i przy kasie,

·        zachęcanie do dokonywania płatności bezgotówkowych oraz zbliżeniowych,

·        wskazywanie odpowiednich zachowań związanych z higieną,

·        zamieszczenie ekranów ochronnych przy kasach,

·        zamknięcie przymierzalni,

·        wszystkie te zalecenia dostępne są na plakatach wyeksponowanych w sklepie oraz emitowane w sklepowym radio .

Ponadto apelujemy do Klientów o dokonywanie jedynie najbardziej niezbędnych zakupów.

Zgodnie z wytycznymi Rady Ministrów, od 2 kwietnia wszyscy Klienci muszą robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach, a od 16 kwietnia z zasłoniętymi ustami i nosem.

Od 30 maja zostały zniesione limity dotyczące liczby klientów w przeliczeniu na powierzchnię sklepu.

 

Jak zapewniacie bezpieczeństwo Pracownikom?

Bezpieczeństwo Pracowników jest przedmiotem naszej szczególnej troski. Dlatego – oprócz ww. zasad dot. Klientów - wprowadziliśmy następujące rozwiązania:

·        dodatkowe zasady dot. higieny rąk i dezynfekcji,

·        zwiększenie dostępności i stosowania środka odkażającego,

·        zamieszczenie ekranów ochronnych przy kasach,

·        rękawiczki jednorazowe dla sprzedawców,

·        zminimalizowanie liczby Pracowników w sklepach.

Specjalistyczne zasady wzmożonego bezpieczeństwa wdrożyliśmy także w naszych biurach oraz  centrach dystrybucji, np. na terenie tych ostatnich regularnie odbywa się bezdotykowa kontrola temperatury ciała wszystkich osób wchodzących lub wjeżdżających na teren Centrum.

 

Czy zostanie wydłużony czas na zwrot produktów w sklepach PEPCO?

Tak, możliwość zwrotu produktów została wydłużona z 30 do 90 dni. Na okres epidemii czas na dokonanie zwrotu został przedłużony do 90 dni (uwzględniamy zwroty od dnia 15 lutego b.r.), jednakże pozostałe zasady gwarancji zwrotu gotówki pozostają bez zmian. Oznacza to, że nadal można dokonać zwrotu wyłącznie na podstawie paragonu, produkt nie może nosić znamion użytkowania i musi posiadać oryginalnie przymocowane wszystkie metki. Zgodnie z procedurą, wyłączona ze zwrotu jest bielizna osobista oraz kosmetyki. Pieniądze zwracamy w ramach usługi Gwarancja Zwrotu Gotówki. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj https://pepco.pl/uslugi/gwarancja-zwrotu-gotowki/.

 

Czy zakupy online są możliwe?

Niestety, obecnie nie ma takiej możliwości.

 

Czy otwarcie sklepów PEPCO nie oznacza złamania zakazu gromadzenia się większych grup niż dwie osoby?

Nie. W każdym z działających sklepów wprowadzamy szereg środków zwiększających bezpieczeństwo Klientów i Pracowników. Przede wszystkim w naszych sklepach obowiązuje ograniczenie liczby Klientów mogących jednocześnie przebywać na terenie placówki. W sklepie może przebywać jeden Klient na 15m2 – informacja na temat dopuszczalnej liczby osób wywieszana jest na witrynie każdego sklepu.

W prowadzących do kas alejkach sklepowych umieszczane są naklejki „STOP! ZACHOWAJ ODSTĘP”, co pomaga w zachowaniu bezpiecznej odległości między Klientami. Ponadto wprowadziliśmy montaż ochronnych ekranów pleksi przy kasach, podnoszących bezpieczeństwo Kasjerów i Klientów.

 

Kiedy wyjdzie nowa gazetka PEPCO?

Wydawanie gazetki aktualnie zawiesiliśmy, a o jej przywróceniu będziemy decydować w zależności od rozwoju sytuacji. Zmienia się ona na tyle dynamicznie, że do tego typu projektów musimy podchodzić elastycznie, licząc na jak najszybszy powrót do normalności. Natomiast informacje na temat naszych produktów i aktualnej oferty publikujemy na stronie internetowej, gdzie każdy zainteresowany może się z nią zapoznać.

 

W jaki sposób dbać o bezpieczeństwo w trakcie zakupów?

Szczegółowe wytyczne i rekomendacje w zakresie bezpiecznych zakupów przygotowało Ministerstwo Zdrowia i opublikowało na swojej stronie pacjent.gov.pl.

Kluczowe zasady, do których warto się stosować to między innymi:

·        Przed wyjściem na zakupy zrób listę potrzebnych rzeczy, by w sklepie spędzić jak najmniej czasu i niepotrzebnie nie przechadzać się między półkami.

·        Do sklepu idź pieszo lub jedź własnym samochodem. Zrezygnuj z zakupów, po które musisz pojechać komunikacją publiczną. 

·        Staraj się unikać dotykania czegokolwiek bez potrzeby. W miejscach publicznych nie dotykaj okolic oczu, ust i nosa, a po powrocie do domu od razu umyj ręce.

·        Podczas zakupów i kolejki do kasy zachowaj dystans do innych osób.

·        Płać bezdotykowo.

·        Pamiętaj, że ekrany kas samoobsługowych, klawiatury do wpisywania kodu PIN są najbardziej brudne. Jeśli nie możesz wstukiwać liczb kostką palca (mniejsza szansa, że w ten sposób dotkniesz twarzy brudną częścią ręki), to warto mieć ze sobą płyn antybakteryjny i po wyjściu ze sklepu go użyć. 

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

 

Czy wszyscy Klienci muszą nosić w sklepie maseczki?

Co do zasady tak.  Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów, od 16 kwietnia wszyscy mają obowiązek zasłaniania ust i nosa. Można to robić za pomocą maski, maseczki, a także odzieży lub jej części. Pracownicy sklepu mają prawo wymagać tego od Klienta przed wejściem do placówki.

Obowiązek zakrywania twarzy i nosa nie dotyczy jedynie dzieci do lat 4 oraz osób, w przypadku których stan zdrowia, zaburzenia rozwoju, niepełnosprawność intelektualna lub niesamodzielność na to nie pozwalają.

 

Dlaczego w PEPCO nie mogę skorzystać z przymierzalni?

Przymierzalnie są wyłączone z użytku w obiektach handlowych na podstawie wytycznych przygotowanych przez Ministerstwo Rozwoju oraz Główny Inspektorat Sanitarny. Głównym celem wprowadzenia tych regulacji jest maksymalne możliwe ograniczenie kontaktów na terenie obiektów handlowych oraz zwiększenie bezpieczeństwa Pracowników i Klientów.

 

Czy jeśli nie mogę korzystać z przymierzalni, to mogę zwrócić towar po jego przymierzeniu w domu?

Można dokonywać zwrotów produktów, które nie noszą znamion użytkowania, posiadają oryginalnie przymocowane metki, a Klient posiada paragon. Wydłużyliśmy też czas na dokonanie takiego zwrotu do 90 dni (uwzględniamy zwroty od dnia 15 lutego b.r.).

Warto jednak pamiętać, że ze względów higienicznych nie można zwracać bielizny (np. biustonosze, bokserki, slipy, figi, stringi) – dlatego prosimy o szczególnie rozważne zakupy tego typu produktów. Szczegóły dotyczące możliwości zwrotu konkretnych towarów znajdują się TUTAJ.