Baner Pepco Powrót do szkoły z kobietą wkładającą zeszyty do plecaka córki 

Spis treści:

 1. Podstawowe przybory szkolne w wyprawce szkolnej – lista
 2. Zeszyty i notatniki
 3. Piórnik i jego zawartość
 4. Materiały plastyczne
 5. Modne ubrania do szkoły z Pepco!
 6. Kampania „Dom zaczyna się od serca” Pepco

Rozpoczęcie szkoły to wielkie wydarzenie dla każdego pierwszoklasisty i jego rodziców. Dowiedz się, jakie podstawowe przedmioty są niezbędne dla młodego ucznia oraz jakie nowości przynosi tegoroczna oferta sklepów Pepco, aby zapewnić komfort i funkcjonalność podczas nauki i zabawy. Odkryj, co powinien zawierać plecak pierwszoklasisty, aby każdy dzień w szkole był pełen przygód i pozytywnych wrażeń!

Podstawowe przybory szkolne w wyprawce szkolnej – lista

Przybory szkolne stanowią fundament dobrze przygotowanej wyprawki dla każdego pierwszoklasisty. Starannie skompletowane zeszyty, piórnik oraz niezbędne akcesoria zapewnią dziecku komfort i efektywność nauki. Poniżej znajdziesz szczegółową listę najważniejszych elementów, które powinny znaleźć się w szkolnym plecaku i które kupisz w atrakcyjnej cenie w sklepach stacjonarnych Pepco.

Zeszyty i notatniki

Wyprawka szkolna pierwszoklasisty powinna zawierać odpowiednią liczbę zeszytów i notatników.

 • Zeszyty w kratkę – kilka sztuk (zazwyczaj 4-5), które będą używane na lekcjach matematyki i innych przedmiotach wymagających dokładnych notatek.
 • Zeszyty w linie – kilka sztuk (również 4-5), niezbędne do nauki pisania i prowadzenia notatek z ojczystego języka oraz innych przedmiotów humanistycznych.

Piórnik i jego zawartość

Piórnik to kluczowy element wyprawki, który powinien zawierać wszystkie niezbędne przybory do pisania i rysowania.

 • Ołówki – najlepiej kilka sztuk, w tym ołówki o różnej twardości, aby dziecko mogło wygodnie rysować i pisać. Dobrym wyborem mogą być grubsze ołówki z trójkątną obudową, które ułatwiają wyrobienie właściwego chwytu.
 • Długopisy lub pióro – przynajmniej dwie sztuki (jeden zapasowy) lub pióro (z zapasem nabojów). Długopisy mogą być w różnych kolorach, aby ułatwić organizację notatek.
 • Kredki – zestaw 12-24 kredek w różnych kolorach sprawdzi się na lekcjach plastyki, ale również podczas edukacji matematycznej, językowej i przyrodniczej.
 • Flamastry – zestaw flamastrów w różnych kolorach, które mogą być używane do tworzenia kolorowych notatek i rysunków.
 • Gumka do mazania – miękka, która skutecznie usunie błędy bez niszczenia papieru.
 • Temperówka – z pojemnikiem na ścinki, aby umożliwić szybkie naostrzenie ołówka lub kredki, bez konieczności wstawania z miejsca czy zaśmiecania piórnika.
 • Linijka – o długości 15-20 cm, najlepiej plastikowa i elastyczna, która będzie wygodna do noszenia w piórniku i się nie połamie.
 • Nożyczki – z bezpiecznymi, zaokrąglonymi końcami, które zapewnią bezpieczeństwo podczas używania.
 • Klej w sztyfcie – łatwy w użyciu i mniej brudzący niż klej w płynie, idealny do prac plastycznych i rozmaitych projektów.

Wyprawka szkolna dla dziewczynki może zawierać piórnik w ulubionym kolorze lub z motywem bajkowym, np. Barbie, księżniczki, jednorożca lub postaci z popularnych filmów animowanych. Dodatkowo kolorowe długopisy, ozdobne gumki do mazania czy wybrany przez dziewczynkę zestaw naklejek na zeszyty mogą uczynić naukę bardziej atrakcyjną. Okładki zeszytów również mogą mieć wybrane przez dziewczynkę wzory, np. kwiaty, motyle, serduszka czy urocze kotki lub pieski. Większość dziewczynek uwielbia kreatywne zajęcia plastyczne, dlatego warto dodać do materiałów plastycznych brokat, kolorowe wstążki, koraliki i inne ozdoby, które pozwolą na tworzenie wyjątkowych prac artystycznych.

Materiały plastyczne

Odpowiedni zestaw materiałów plastycznych umożliwi uczniom swobodne tworzenie podczas lekcji plastyki i zajęć technicznych oraz przełoży się na rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych.

 • Farby i pędzle – wyprawka szkolna pierwszoklasisty powinna zawierać zestaw farb akwarelowych lub plakatowych, kilka pędzli o różnej grubości oraz bezpieczny kubek na wodę.
 • Blok rysunkowy i techniczny – bloki z białymi i kolorowymi kartkami będą stanowiły bazę dla większości prac plastycznych. Blok techniczny sprawdzi się również podczas wykonywania prac, które wymagają sztywniejszego podłoża, np. tworzenia modeli czy kolaży.
 • Kolorowy papier i bibuła – zestaw kolorowego papieru i minimum 4-5 bibuł w różnych kolorach pozwoli na tworzenie różnorodnych prac plastycznych, takich jak wycinanki, kolaże czy modele przestrzenne. Dzięki nim dzieci będą mogły jeszcze skuteczniej rozwijać swoje zdolności manualne i wyobraźnię.
 • Plastelina i modelina – to świetne materiały do rzeźbienia i modelowania. Dzieci mogą tworzyć trójwymiarowe figurki, co rozwija ich zdolności manualne i przestrzenne myślenie.

Wyprawka szkolna dla chłopca może zawierać piórnik z motywami sportowymi, samochodami, superbohaterami czy postaciami z gier komputerowych. Praktyczne ołówki, długopisy z ulubionymi postaciami oraz wygodne temperówki sprawią, że codzienne obowiązki będą przyjemniejsze. Chłopcy mogą preferować zeszyty z okładkami z motywami kosmicznymi, dinozaurami czy sportowymi ikonami – zeszyt do matematyki z Lewandowskim czy Ronaldo na okładce na pewno będzie dla nich wyjątkowo atrakcyjny. Chłopcy często interesują się modelarstwem i konstrukcjami, dlatego warto dodać do materiałów plastycznych modelinę, drewniane patyczki do budowy modeli czy zestaw do rysowania technicznego.

Podczas kompletowania wyprawki szkolnej wyprawkę szkolną, warto pamiętać o dostosowaniu jej do indywidualnych potrzeb dziecka oraz wymagań szkoły. Wielu nauczycieli wręcza listy z wyprawką szkolną podczas zebrań organizacyjnych lub umieszcza je w wersji do pobrania na stronie szkoły.

 

Infografika Pepco o wyprawce szkolnej

Modne ubrania do szkoły z Pepco!

Kompletowanie wyprawki szkolnej dla uczniów pierwszej klasy wymaga przemyślenia i uwzględnienia zarówno komfortu, jak i upodobań dzieci. Najnowsza kolekcja ubrań Pepco, z motywami Barbie dla dziewczynek i Marvela dla chłopców, jest idealnym wyborem, który łączy komfort z zabawą.

Dla dziewcząt polecamy zakup kolorowych bluzek, wygodnych spódniczek oraz legginsów z ulubioną lalką Barbie, które zapewnią swobodę ruchów i będą świetnie się prezentować. Najnowsza kolekcja ubrań szkolnych dostępna w sklepach stacjonarnych Pepco z pewnością trafi w gust każdej dziewczynki. W ofercie znajdziemy wygodne dresy, miękkie bluzki oraz elastyczne spodnie, które idealnie nadają się do noszenia na co dzień. Charakterystycznym motywem przewodnim tej kolekcji jest Barbie, co dodaje ubraniom dziewczęcego uroku i stylu. Wzory z ulubioną lalką wielu pokoleń pojawiają się zarówno na ubraniach sportowych, jak i bardziej eleganckich topach czy sukienkach. Kolekcja jest kolorowa i pełna różnorodności, co pozwala każdej małej fance Barbie wyrazić siebie poprzez ubiór, jednocześnie zapewniając komfort i swobodę podczas szkolnych aktywności.

Chłopcom przypadną do gustu T-shirty, dresy i bluzy z nadrukami popularnych superbohaterów z Marvela, które są nie tylko stylowe, ale także odpowiadają na potrzeby aktywnych dzieci. Najnowsza kolekcja ubrań szkolnych dla chłopców dostępna w sklepach stacjonarnych Pepco to prawdziwa gratka dla małych fanów superbohaterów. W kolekcji dominują wygodne dresy, trwałe bluzki oraz komfortowe spodnie, które doskonale nadają się do zabaw i aktywności szkolnych. Wszystkie te elementy ozdobione są motywami z uniwersum Marvela, prezentując postaci takie jak Spider-Man, Iron Man czy Hulk. Dzięki temu ubrania nie tylko są praktyczne i wygodne, ale również inspirują dziecięcą wyobraźnię i pozwalają wyrazić zamiłowanie do przygód swoich ulubionych bohaterów. Kolekcja jest zaprojektowana z myślą o dynamicznym dniu młodego człowieka, łącząc styl z komfortem noszenia.

Nie zapominajmy o dodatkach takich jak skarpetki, bielizna oraz odpowiednie obuwie, które są niezbędne do kompletu każdego ucznia. Taka wyprawka z pewnością ułatwi dziecku start w nowym etapie edukacyjnym, dodając mu pewności siebie i radości.

 

Infografika Pepco o najnowsej kolekcji ubrań do szkoły z motywem Barbie i Marvela

Kampania „Dom zaczyna się od serca” Pepco

Rozpoczęcie nauki w szkole to dla Twojego dziecka duże wyzwanie, pełne nowych doświadczeń i emocji. Dla wielu dzieci jest to czas stresu związanego z adaptacją do nowego środowiska, poznawaniem rówieśników oraz nauką samodzielności. Wsparcie emocjonalne, jakie możesz mu jako rodzic zapewnić w tym okresie, jest niezwykle istotne. Regularne rozmowy o uczuciach, obawach, ale też o pozytywnych przeżyciach, pomagają dziecku w adaptacji i budowaniu poczucia bezpieczeństwa. Daj dziecku swoją obecność, słuchaj aktywnie i reaguj z empatią na potrzeby swojego dziecka, co zwiększy jego pewność siebie i umiejętność radzenia sobie z emocjami.

Kampania „Dom zaczyna się od serca” ma na celu wspieranie rodziców w pogłębianiu relacji z dziećmi, szczególnie w kontekście powrotu do szkoły. Kluczowym elementem tej kampanii są specjalne karty, które są narzędziem ułatwiającym rozpoczęcie i prowadzenie rozmów na trudne tematy. Karty te zawierają pytania i tematy do dyskusji, które pomagają dzieciom otworzyć się na rozmowę o swoich uczuciach, obawach i nadziejach związanych z rozpoczynaniem nauki w szkole. Dzięki tym kartom rodzice mogą lepiej zrozumieć swoje dzieci i skuteczniej wspierać swoje pociechy, co jest kluczowe dla ich emocjonalnego rozwoju i adaptacji w nowym środowisku szkolnym.

 

Rozpoczęcie nauki w szkole to niezwykle ważny etap dla każdego dziecka, a dobrze przygotowana wyprawka szkolna z Pepco może znacznie ułatwić ten czas. Jednak równie ważne, co plecak pełen potrzebnych artykułów, jest osobiste wsparcie ze strony rodziców. W tym przełomowym czasie dzieci mogą odczuwać niepokój i stres związane z nowymi wyzwaniami i środowiskiem. Przez Twoje aktywne słuchanie, rozmowy o uczuciach, wspólne spędzanie czasu i pozytywne zachęcanie, możesz znacząco przyczynić się do zwiększenia pewności siebie swojego dziecka. Wsparcie emocjonalne, jakie możesz zaoferować, jest nieocenione w budowaniu fundamentów, na których dziecko, w nowym otoczeniu szkolnym, będzie mogło z powodzeniem rozwijać swoje pasje oraz umiejętności edukacyjne i społeczne.