Mój sklep
LOADER
Menu
Produkty

Już niedługo świąteczny czas, który kochają wszystkie dzieci. Warto nauczyć naszą pociechę, że upominki nie tylko przyjemnie się przyjmuje, ale i ofiarowuje. Maluchy z ogromną chęcią angażują się w świąteczne przygotowania i przygotowywanie prezentów. Świąteczny czas często spędzamy w gronie rodziny, warto więc namówić dziecko, by przygotowało z nami prezent dla babci i dziadka. Jak mu w tym pomóc i jakie pomysły podsunąć?

Prezent dla babci, prezent dla dziadka

Prezenty, które przygotowujemy z dziećmi dla dziadków, mogą być robione ręcznie lub zakupione gotowe, ważne jednak by były odpowiednie dla danej osoby i trafiały w jej gusta. Nikt nie przepada za upominkami wysilonymi, po których widać, że były kupowane w biegu i bez dbałości o upodobania adresata. Czasami na siłę chcemy kupić coś bardzo oryginalnego, jednak prawda jest taka, że zazwyczaj to klasyczne prezenty okazują się strzałem w dziesiątkę. Babcie często lubią kwiaty doniczkowe. Dziadkowie z kolei niejednokrotnie są pasjonatami majsterkowania – zestaw gotowych narzędzi z pewnością im się przyda.

Jak dziecko może zaznaczyć swoją obecność przy gotowym już prezencie? Z pewnością dziadkom będzie miło, gdy kreatywnie zapakuje upominek. W ofercie Pepco znajduje się nie tylko ozdobny papier do pakowania prezentów, ale także akcesoria do dekoracji – różnorodne kokardki, cekiny i wstążki w wielu kolorach. Pozwólmy naszemu maluchowi, by dobrowolnie ozdobił opakowanie prezentu, nie narzucając mu własnej wizji – to w końcu jego wkład w świąteczny podarek dla dziadków. Pomocy może wymagać natomiast przy podpisaniu – uzupełnienie bileciku przy prezencie to zadanie dla rodziców lub starszego rodzeństwa.

Laurka jako prezent dla babci

Babcie zazwyczaj są wielkimi fankami twórczości artystycznej swoich wnuków i wnuczek. Nierzadko najpiękniejszym prezentem jest dla nich właśnie własnoręcznie wykonana przez dziecko praca. Jak pomóc dziecku rozbudzić kreatywność i przyrządzić coś ciekawego dla babci? Dobrym pomysłem będzie laurka, ale wykonana kilkoma metodami – nie tylko przy pomocy kredek. Dzięki szerokiej ofercie artykułów szkolnych dostępnej w Pepco, można połączyć różne formy plastyczne i połączyć na przykład farby z kredkami. Warto zachęcić dziecko, by dodało także elementy z guzików, cekinów, czy innych drobiazgów o określonym kształcie, które mogą dać naprawdę ciekawy efekt wizualny. Maluchy są tak pomysłowe, że z pewnością będą wiedziały jak je wykorzystać. Jeśli nie – warto podpowiedzieć, aby laurka przedstawiała ich samych z dziadkami – to z pewnością poprawi humor każdej babci.

Ramka na zdjęcia jako prezent dla dziadka

Dziadkowie również bardzo cenią twórczość swoich wnucząt. W większości domów stawia się jednak na prezenty praktyczne. Jak to pogodzić? Ramka na zdjęcia z ozdobami wykonanymi ręką wnuczki czy wnuka, z pewnością ucieszy serce dziadka. Gotowe ramki na zdjęciach – w różnych wariantach i wymiarach – można kupić w Pepco. Dodatkowo, dziecko może ozdobić brzeg ramki, na przykład naklejając serduszka czy robiąc ozdoby brokatem. Wewnątrz może znaleźć się wspólne zdjęcie dziecka z dziadkami – najlepiej, gdy samo wybierze tę fotografię, którą chciałoby ofiarować dziadkom.

Prezenty świąteczne ze specjalną dedykacją

Gdy chcemy wybrać mocno spersonalizowany prezent, możemy pomyśleć o poduszce, koszulce lub kubku z napisem lub zdjęciem. Wspólnie z dzieckiem wybieramy fotografię lub napis, który powinien znaleźć się na prezencie, na przykład „Dla babci Kasi” lub „Dla dziadka Józka”. Gotowe poduszki czy kubki dostępne są w ofercie Pepco. Istnieje wiele punktów drukarskich, które pomogą nam przenieść zdjęcie lub napis na powierzchnię rzeczy, którą zamierzamy ofiarować w prezencie. Warto zostawić dziecku wybór – niech ono zadecyduje jak ma wyglądać poduszka czy kubek, w jakim kolorze ma być napis i co dokładnie głosić. Maluch będzie dumny z podjętej decyzji, a my – z jego samodzielności.