Dziewczynka daje dziadkom prezent na święta

Spis treści:

 1. Prezent dla babci, prezent dla dziadka
 2. Pomysły na wspólny prezent dla dziadków na święta
 3. Prezent dla babci na święta
 4. Prezent dla dziadka na święta
 5. Laurka jako prezent dla babci na święta Bożego Narodzenia
 6. Ramka na zdjęcia jako prezent dla dziadka
 7. Osobisty prezent dla babci i dziadka na święta

Przygotowanie prezentu dla Babci i Dziadka na Mikołajki czy Święta to doskonała okazja, by rozbudzić w dzieciach kreatywność i nauczyć je wartości dawania. Pokażemy, jak zaangażować najmłodszych w proces tworzenia, od wyboru pomysłu, poprzez realizację, aż po wręczenie prezentu, aby ta rodzinna tradycja stała się dla nich niezapomnianym doświadczeniem i okazją do wyrażenia uczuć wobec dziadków.

Już niedługo świąteczny czas, który kochają wszystkie dzieci. Warto nauczyć naszą pociechę, że upominki nie tylko przyjemnie się przyjmuje, ale i ofiarowuje. Maluchy z ogromną chęcią angażują się w świąteczne przygotowania i przygotowywanie prezentów. Świąteczny czas często spędzamy w gronie rodziny, dobrze jest namówić dziecko, by przygotowało z nami prezent dla babci i dziadka na święta. Jak mu w tym pomóc i jakie pomysły podsunąć?

Prezent dla babci, prezent dla dziadka

Prezenty, które przygotowujemy z dziećmi dla dziadków, mogą być robione ręcznie lub kupione. Ważne jednak, by były odpowiednie dla danej osoby i trafiały w jej gusta. Nikt nie przepada za upominkami, po których widać, że były kupowane w biegu i bez dbałości o upodobania adresata. Czasami na siłę chcemy kupić coś bardzo oryginalnego, jednak prawda jest taka, że zazwyczaj to klasyczne prezenty okazują się strzałem w dziesiątkę.

Jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań upominku, zastanówcie się wspólnie nad tym, czy chcecie sprawić prezent dla dziadków na święta, czy też dla każdego z nich kupić coś oddzielnego i indywidualnego.

Świąteczny prezent zapakowany w papier, przewiązany kokardą i ozdobiony ciasteczkiem

Pomysły na wspólny prezent dla dziadków na święta

Jeśli uznaliście, że wolicie kupić jeden prezent dla babci i dziadka z okazji świąt, postawcie na coś, co przypadnie do gustu im obojgu. Może to być rzecz związana z ich wspólnym życiem, zainteresowaniami lub wspomnieniami. Jaki wspólny prezent dla dziadków na święta od wnuczki lub wnuka wybrać?

 • Album z rodzinnymi zdjęciami – każdy lubi czasem powspominać miłe chwile z przeszłości. Jeśli macie jeszcze trochę czasu, możecie kupić album na zdjęcia oraz wywołać fotografie do umieszczenia w nim.
 • Zestaw zdrowych smakołyków – wręczając babci i dziadkowi kosz zdrowych przekąsek, owoców, a może również stosowanych przez nich preparatów witaminowych będzie wyrazem troski o ich zdrowie.

Wspólne upominki dla babci i dziadka to dobry pomysł, ale zakup osobnych prezentów także ma sens. W końcu każdy człowiek ma swoje indywidualne zainteresowania i marzenia, które można spełnić przy okazji świąt.

Prezent dla babci na święta

Niemal każda babcia ucieszy się na widok kwiatów – szczególnie doniczkowych, które będą cieszyły oko o wiele dłużej niż bukiety. To jednak nie koniec możliwości. Co jeszcze nada się jako prezent dla babci na święta?

 • Tekstylia miękki koc lub poduszka dekoracyjna, którą będzie można podłożyć pod plecy to drobiazgi, które sprawią babci radość i przydadzą się jej w codziennym życiu. Jeśli chcecie postawić na praktyczny prezent dla babci na święta, to może być właśnie to.
 • Zestaw do robótek ręcznych – jeśli babcia nie ma problemów ze wzrokiem i lubi szydełkować lub robić na drutach, zestaw kolorowych włóczek na pewno jej się przyda.
 • Świąteczny kubek to wręcz doskonały pomysł na prezent dla babci na święta! Kubek ze świątecznym motywem nie tylko ozdobi wnętrze, ale też będzie praktyczny w użytkowaniu każdego dnia. Szeroką gamę kubków ze świątecznymi motywami znajdziecie w Pepco.

Infografika Pepco Ręcznie robione prezenty dla dziadków na święta

Prezent dla dziadka na święta

Dziadkowie, którzy są pasjonatami majsterkowania, na pewno ucieszą się na widok zestawu nowych narzędzi. Co jeszcze sprawdzi się jako prezent dla dziadka na święta? Pomysły mogą być różne:

 • Świąteczne skarpety koniecznie grube i ciepłe! Prezenty dla dziadka na święta mogą być tematyczne i praktyczne.
 • Coś pysznego – może korzenne ciasteczka albo czekoladki?
 • Ciepły sweter może być również ozdobiony świątecznym motywem.

Wiele spośród wymienionych pomysłów na prezenty dla babci i dziadka na święta znajdziesz w Pepco! A w jaki sposób dziecko może zaznaczyć swoją obecność przy gotowym już prezencie? Z pewnością dziadkom będzie miło, gdy kreatywnie zapakuje upominek. W ofercie Pepco znajduje się nie tylko ozdobny papier do pakowania prezentów, ale także akcesoria do dekoracji – różnorodne kokardki, cekiny i wstążki w wielu kolorach. Pozwólmy naszemu maluchowi, by dobrowolnie ozdobił opakowanie prezentu, nie narzucając mu własnej wizji – to w końcu jego wkład w świąteczny podarek dla dziadków. Pomocy może wymagać natomiast przy podpisaniu – uzupełnienie bileciku przy prezencie to zadanie dla rodziców lub starszego rodzeństwa.

Laurka jako prezent dla babci na święta Bożego Narodzenia

Rodzina wręcza prezent na święta dla babci

Babcie zazwyczaj są wielkimi fankami twórczości artystycznej swoich wnuków i wnuczek. Nierzadko najpiękniejszym prezentem jest dla nich właśnie własnoręcznie wykonana przez dziecko praca.

Jak pomóc dziecku rozbudzić kreatywność i przyrządzić coś ciekawego dla babci? Dobrym pomysłem będzie laurka, ale wykonana kilkoma metodami – nie tylko przy pomocy kredek. Dzięki szerokiej ofercie artykułów szkolnych dostępnej w Pepco, można połączyć różne formy plastyczne i połączyć na przykład farby z kredkami.

Warto zachęcić dziecko, by dodało także elementy z guzików, cekinów, czy innych drobiazgów o określonym kształcie, które mogą dać naprawdę ciekawy efekt wizualny. Maluchy są tak pomysłowe, że z pewnością będą wiedziały, jak je wykorzystać. Jeśli nie – warto podpowiedzieć, aby laurka przedstawiała ich samych z dziadkami – to z pewnością poprawi humor każdej babci.

Ramka na zdjęcia jako prezent dla dziadka

Dziadkowie również bardzo cenią twórczość swoich wnucząt. W większości domów stawia się jednak na prezenty praktyczne. Jak to pogodzić? Ramka na zdjęcia z ozdobami wykonanymi ręką wnuczki czy wnuka, z pewnością ucieszy serce dziadka. Gotowe ramki na zdjęciach – w różnych wariantach i wymiarach – można kupić w Pepco. Dodatkowo, dziecko może ozdobić brzeg ramki, na przykład naklejając serduszka czy robiąc ozdoby brokatem. Wewnątrz może znaleźć się wspólne zdjęcie dziecka z dziadkami – najlepiej, gdy samo wybierze tę fotografię, którą chciałoby ofiarować dziadkom.

Osobisty prezent dla babci i dziadka na święta

Gdy chcemy wybrać mocno spersonalizowany prezent, możemy pomyśleć o poduszce, koszulce lub kubku z napisem lub zdjęciem. Wspólnie z dzieckiem wybieramy fotografię lub napis, który powinien znaleźć się na prezencie, na przykład „Dla babci Kasi” lub „Dla dziadka Józka”. Gotowe poduszki czy kubki dostępne są w ofercie Pepco. Istnieje wiele punktów drukarskich, które pomogą nam przenieść zdjęcie lub napis na powierzchnię rzeczy, którą zamierzamy ofiarować w prezencie. Warto zostawić dziecku wybór – niech ono zadecyduje, jak ma wyglądać poduszka czy kubek, w jakim kolorze ma być napis i co dokładnie głosić. Maluch będzie dumny z podjętej decyzji, a my – z jego samodzielności.

Przygotowanie prezentu dla Babci i Dziadka na Mikołajki czy Święta z udziałem dziecka to nie tylko okazja do rozwijania kreatywności i umiejętności manualnych najmłodszych, ale także cenny czas spędzony na wspólnych rodzinnych aktywnościach.

W Pepco wierzymy, że najlepsze prezenty to te, które są wykonane sercem. Pomagając dzieciom w tworzeniu własnoręcznych upominków, uczymy je nie tylko o wartości dawania, ale także o znaczeniu rodzinnych tradycji i międzypokoleniowej więzi. Te małe dzieła sztuki, stworzone z miłością i zaangażowaniem, z pewnością wywołają uśmiech i wzruszenie u dziadków, będąc wyrazem szczególnych uczuć i tworząc niezapomniane wspomnienia. Zachęcamy wszystkich rodziców, aby w tym wyjątkowym czasie świątecznym wykorzystali nasze porady i pomysły, aby wraz z dziećmi stworzyć coś naprawdę wyjątkowego dla najbliższych.