Spis treści:

  1. Podkreśl charakter wnętrza
  2. Skandynawski styl w salonie
  3. Industrialny i nowoczesny stolik do salonu
  4. Rozmiar stolika kawowego ma znaczenie
  5. Wielkość salonu a rozmiar stolika do kawy
  6. O czym jeszcze warto pamiętać wybierając stolik kawowy?

W każdym salonie, oprócz wygodnych mebli i ciekawych dodatków, potrzebny jest stolik kawowy. Powinien podkreślać styl pomieszczenia i zdobić wnętrze. Nie zapominajmy jednak o tym, by był także praktyczny i funkcjonalny, ale warto zwrócić też uwagę na jego rozmiar i charakter. Jak zatem wybrać idealny stolik kawowy?

Podkreśl charakter wnętrza

Wybierając idealny stolik kawowy do naszego salonu powinniśmy dopasować go do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Dobrze, aby mebel współgrał z aranżacją, tworząc spójną całość. Możemy zdecydować się na stolik, którego styl dokładnie wpisuje się we wnętrze lub taki, który ma nieco bardziej neutralny charakter. W większości pomieszczeń świetnie sprawdzi się biały, poręczny stolik z okrągłym blatem, na trzech lub czterech drewnianych nogach, który znajdziesz w sieci sklepów Pepco.

Skandynawski styl w salonie

Modne i nowoczesne wnętrza bardzo często urządzane są w stylu skandynawskim. Króluje w nim minimalizm, stonowane kolory i liczne nawiązania do natury. Biel i szarość są podstawowymi kolorami wykorzystywanymi w stylu skandynawskim, które sprawiają, że pomieszczenia są przytulne i zarazem jasne. Mocniejsze barwy zarezerwowane są dodatkom, które najczęściej mają prostą formę i ciekawą teksturę. W Pepco dostępne są poduszki i zasłony w typowe skandynawskie wzory – jodełki, kubiki i sześciany, które podkreślą styl salonu. Kupimy tu także niebanalne obrazki, ramki w różnych rozmiarach i lampy, pasujące do takiego wnętrza.

Okrągły, biały stolik kawowy z sieci Pepco idealnie wpisze się w minimalistyczny styl skandynawski, a drewniane nogi będą typowym nawiązaniem do natury. Jest lekki i poręczny, dzięki czemu możemy bez problemu zmieniać jego miejsce i przeznaczenie.

Industrialny i nowoczesny stolik do salonu

Modnym dodatkiem do salonu będzie także nowoczesny i industrialny stolik kawowy. Zazwyczaj wykonany jest z metalu i drewna lub szkła, dzięki czemu odzwierciedla pofabryczny styl. Świetnym rozwiązaniem będzie okrągły stolik kawowy z metalową, drucianą podstawą i drewnianym blatem. Sprawdź gdzie w Pepco kupisz stolik kawowy do salonu właśnie w takim stylu, który jednocześnie daje możliwość przechowywania. Wystarczy podnieść blat i do wnętrza podstawy włożyć np. gazety lub książki. To wygodne i funkcjonalne rozwiązanie w stylu 2 w 1, które nie tylko spełni funkcję nowoczesnego stolika do kawy, ale także pozwoli uporządkować przestrzeń.

W sklepach Pepco znajdziemy także druciane koszyki, lampiony i półki, które będą świetnie nawiązywać do stylu stolika kawowego. Dzięki wybraniu kilku elementów właśnie z drucianym motywem, wnętrze będzie spójne i nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Rozmiar stolika kawowego ma znaczenie

Zanim kupimy stolik kawowy, zastanówmy się jednak nad jego przeznaczeniem. Warto określić, czy będziemy przyjmować przy nim gości, czy będzie służył nam głównie jako element dekoracyjny. Jeśli często serwujemy kawę i herbatę w salonie, wybierzemy mebel z większym blatem – tak, aby pomieścił cały poczęstunek. Unikniemy wtedy ryzyka rozlania napojów i sprawimy, że goście będą czuli się swobodniej. W przypadku, gdy na stolik będzie służył najczęściej jednej osobie, możemy zdecydować się na ten w nieco mniejszym rozmiarze.

Dobrym rozwiązaniem będzie też stolik kawowy z Pepco, którego blat ma formę tacy. Jego brzegi zakończone są rantem, dzięki czemu przedmioty postawione na stoliku nie spadną. Jest to funkcjonalne rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy w domu są małe dzieci lub zwierzęta, które często przewracają kubki z napojami. W razie takiej sytuacji płyn nie wyleje się poza obręb blatu i nie zaplami dywanu.

Wielkość salonu a rozmiar stolika do kawy

Ważna jest także wielkość salonu, do którego chcemy wstawić mebel. W mniejszych pomieszczeniach idealnie sprawdzą się małe i poręczne stoliki kawowe, w tych większych możemy postawić na prostokątne meble w większym rozmiarze. Dobrym rozwiązaniem może okazać się także umieszczenie dwóch takich samych stolików, aby zwiększyć powierzchnię blatu. Bliźniacze meble nadadzą uroku wnętrzu i będą niebanalnym pomysłem na aranżację. Możemy zdecydować się na metalowe, nowoczesne stoliki w dwóch wysokościach, które dostępne są w sieci sklepów Pepco. Tutaj kupimy także dwa takie same okrągłe stoliki, które pomieszczą więcej kubków z kawą.

O czym jeszcze warto pamiętać wybierając stolik kawowy?

Aby zwiększyć komfort użytkowania stolika kawowego, zwróćmy także uwagę na jego wysokość. Powinna być dopasowana do mebli wypoczynkowych, które zdobią nasz salon. Zazwyczaj to około 45-55 cm. Ważna jest także odległość pomiędzy stolikiem i kanapą lub fotelem, a także telewizorem. Swobodne poruszanie się między meblami zagwarantuje nam przestrzeń ok. 45 cm między wypoczynkiem i ok. 80 cm między sprzętem RTV.

W salonach, w których ustawione są różnego rodzaju siedziska, np. kanapa, fotel, pufy, idealnie sprawdzą się okrągłe i subtelne stoliki. Taki kształt mebla jest modny, poręczny i nadaje pomieszczeniu uroku. Gdy większość mebli ma proste linie, możemy zdecydować się na blat kwadratowy lub prostokątny, aby podkreślić funkcjonalność salonu. Nie oznacza to jednak, że okrągły stolik kawowy nie sprawdzi się w takim wnętrzu, wręcz przeciwnie – może przełamać nieco styl i nadać mu niebanalnego charakteru.