Spis treści:

  1. Wieszaki na ubrania dziecięce, męskie i damskie
  2. Wieszaki i plastikowy worek
  3. Wiszące półki
  4. Pudełka i organizery

Posiadanie własnej garderoby albo dużej szafy w zabudowie to ogromne ułatwienie dla osób, które fascynują się modą i mają dużo ubrań, a także dla tych, które przestrzeń dzielą z bliskimi. Żeby jednak ukochane szpilki czy mokasyny, sukienki lub garnitury wyglądały nienagannie i były pod ręką zawsze, gdy są potrzebne, trzeba zadbać o odpowiednie ich rozmieszczenie na półkach i wieszakach. Pomogą w tym wieszaki do szafy oraz worki, pudła i przegródki, które dostępne są w Pepco, ale pasują do każdego gotowego i wykonanego na zamówienie mebla. 

Wieszaki na ubrania dziecięce, męskie i damskie

Wieszaki ubraniowe to podstawowe wyposażenie każdej szafy. Możemy na nich wieszać ubrania, których się nie składa w kostkę i nie chowa na półkach. Wykorzystując wieszaki plastikowe, które kosztują około 8 zł za 10 sztuk, możemy schować bluzki i koszule tak, by nie gniotły się i nie wymagały prasowania. Do cięższych ubrań, takich jak marynarki, płaszcze i kurtki, lepszy będzie wieszak drewniany na ubrania, nieco droższy od plastikowego. W Pepco za 3 sztuki zapłacimy mniej niż 10 zł. Wieszak drewniany jest nieco grubszy od metalowego albo plastikowego, dlatego należy na nim wieszać także te ubrania, które łatwiej się wyciągają i odkształcają. Zarówno wieszaki plastikowe, jak i te drewniane, posiadają wcięcia i zaczepy, na których można powiesić także inne rodzaje ubrań. Taki wieszak świetnie sprawdzi się przy wieszaniu spódnic. Warto zwrócić uwagę na to, że wieszaki w Pepco mogą różnić się szerokością. Wieszaki na ubrania dziecięce są mniejsze, dopasowane do małych bluzek, koszul, kurtek czy spodni. 

Ciekawym rozwiązaniem są wieszaki do spodni. Ich cena jest podobna do tej, jaką trzeba zapłacić za normalne wieszaki na ubrania, ale produkt wyposażony jest w dwie klamerki, którymi chwyta się złożone na pół spodnie. Dzięki temu nie wymagają one prasowania i są bardzo dobrze widoczne nawet wśród wielu ubrań schowanych w garderobie. Za kilka złotych można także nabyć wieszaki metalowe, które nie mają typowych ramion, ale kółka. Przewiesimy przez nie apaszki, paski, szaliki lub krawaty. 

Wieszaki i plastikowy worek

Niektóre ubrania wymagają wyjątkowej troski i ochrony. Suknia wieczorowa, koktajlowa albo wyjściowy garnitur nie powinny wisieć w szafie bez specjalnego ochraniacza. Za około 10 zł można kupić worek z tworzywa, który rozpinany jest na całej długości i posiada otwór na haczyk wieszaka metalowego, plastikowego lub drewnianego. Ochraniacze mają różne długości, dlatego można schować do nich i marynarkę, i długą sukienkę lub płaszcz. Sprawdzają się nie tylko w domu do organizowania szafy lub garderoby, ale także w podróży. Można włożyć je do walizki albo przewozić w samochodzie, w pozycji wiszącej. 

Wiszące półki

Nie wszystkie ubrania chcemy zawiesić na wieszakach. Część, na przykład swetry, T-shirt, jeansy, przechowuje się na półkach. Co jednak zrobić, jeśli w garderobie ich brakuje, za to część drążków ubraniowych świeci pustkami? W takim przypadku warto zajrzeć do naszego sklepu, gdzie za 15–20 zł można kupić wiszące, lekkie półki na ubrania. Organizer wiszący z Pepco umieszcza się w szafie, wieszając go na drążku. W ten sposób zwiększa się ilość miejsca na układanie ubrań lub akcesoriów. Kiedy nie są potrzebne, wystarczy je złożyć i schować, nie zajmują bowiem wiele przestrzeni. Klienci Pepco wykorzystują je także na biwakach jako lekkie szafki do namiotu lub przyczepy kempingowej. 

Pudełka i organizery

Asortyment Pepco bardzo ułatwia dbanie o porządek w mieszkaniu, nawet w takim, w którym jest wiele pamiątek, bibelotów i ubrań. Około 5 zł kosztuje opakowanie dwóch tekturowych pudeł, w których można przechowywać bluzki, swetry, czapki czy szaliki. Ich estetyka i jakość wykonania pozwalają na swobodne  umieszczenie ich na szafie, półce lub w garderobie. Świetnym rozwiązaniem są plastikowe pudła i pojemniki z pokrywką. Jeśli kupimy modele przezroczyste, a ich ceny zaczynają się od 8 zł (zależne od rozmiaru), od razu znajdziemy w szafie ulubione swetry czy spodnie. Wystarczy rzucić okiem. Można w nich przechowywać także buty, chociaż nie brakuje w ofercie Pepco także specjalnych pudeł na obuwie. Są przezroczyste i posiadają wygodne uchwyty. Można je położyć jedno na drugie, a żaden but się nie odkształci i nie wybrudzi. To świetne rozwiązanie zwłaszcza dla pań, które niekiedy narzekają, że nie mają gdzie chować swoich szpilek. 
Udręką bywa organizacja szuflad. Skarpetki czy bielizna osobista często gubią się w ich czeluściach. Łatwo zapanować nad bałaganem za pomocą prostych przegródek, pudełek z tektury obszytej tkaniną i innych rozwiązań dostępnych w Pepco. Za kilka złotych można zorganizować tak układ rzeczy w szufladach, by zawsze mieć wszystko posortowane i pod ręką. Warto z tej możliwości skorzystać, bo organizery z Pepco to koszt około 10 zł za sztukę.