Roczne dziecko siedzi i dotyka ciasta rączkami, w tle balony urodzinowe

Spis treści:

  1. Jaki prezent na pierwsze urodziny dziecka wybrać?
  2. Prezent na roczek to jeszcze nie wszystko, o czym warto pamiętać

Rok życia dziecka to wyjątkowa okazja, która najczęściej celebrowana jest w gronie rodzinnym. Pierwsze urodziny dziecka wymagają odpowiednio dobranego prezentu, który może mieć charakter praktyczny lub typowo pamiątkowy. Jeśli szukasz inspiracji, by kupić trafiony prezent na roczek, jesteś we właściwym miejscu!

Jaki prezent na pierwsze urodziny dziecka wybrać?

Upominki na roczek można podzielić na kilka kategorii, wśród których warto wymienić prezenty praktyczne, zabawkowe i pamiątkowe. Na wstępie warto się zastanowić nad tym, jaki budżet można przeznaczyć na prezent i jaki typ upominku sprawdzi się najlepiej.

Prezenty praktyczne są niezwykle doceniane przez rodziców maluszka – przy małym dziecku pojawia się przecież tak wiele nowych potrzeb i wyzwań. Jeśli lubisz wręczać upominki, które rzeczywiście się przydają w życiu codziennym, postaw na praktyczny prezent na roczek. Oto kilka przykładów:

  • Kocyk, zestaw do karmienia z butelki, naczynia dla dziecka – to świetne upominki oraz akcesoria niemowlęce o praktycznym charakterze, które również nie kosztują wiele. Znajdziesz je w ofercie Pepco w doskonałych cenach.
  • Ubranka – tych w szafie malucha nigdy za wiele. Każdy, kto miał do czynienia z rocznym dzieckiem, doskonale wie, jak często maluszek wymaga przebierania. Nowe śpioszki, sweterek lub zestaw koszulek to rzeczy, które na pewno się przydadzą. Pamiętaj o tym, by ubranka dla rocznego dziecka kupować z lekkim zapasem w rozmiarze. Ich szeroki wybór czeka na Ciebie oczywiście w naszym asortymencie.
  • Elementy wyposażenia do dziecięcego pokoju – jeśli wiesz, czego jeszcze brakuje w pokoiku maluszka, prezentem na roczek może być właśnie ten element. Urocza lampka nocna, karuzela nad łóżeczko albo miękki dywanik do zabawy to przedmioty, które z powodzeniem można kupić na prezent na pierwsze urodziny.

Prezenty zabawkowe to zupełnie inna grupa produktów, które na pewno sprawią dziecku radość, wzbudzą w nim ciekawość świata oraz zapewnią rozrywkę. Jeśli preferujesz właśnie ten typ upominków, rozważ zakup:

  • Zabawki sensorycznej – czyli takiej, która wzbudza ciekawość dziecka poprzez oddziaływanie na jego zmysły (przede wszystkim na zmysł dotyku, ale też słuchu i wzroku). W sprzedaży znajdziesz wiele tablic i mat sensorycznych, a także mniejsze zabawki tego typu.
  • Zabawki edukacyjnej – to może być sorter dowolnego typu, ale też specjalna tablica edukacyjna lub innego typu zabawka, która pobudza kreatywność, zdolności manualne dziecka i korzystnie wpływa na jego rozwój.
  • Maskotki – czyli podstawowe, ale za to bardzo lubiane zabawki niemowlęce. Maskotka może szybko stać się ulubionym przedmiotem dziecka, z którym maluszek będzie chciał spać i wszędzie go ze sobą zabierać. Szeroki wybór maskotek i tego typu zabawek do przytulania znajdziesz w Pepco i to w znakomitych cenach.

Infografika Pepco o tym, co lubią roczne dzieci

Prezenty pamiątkowe nie są typowymi zabawkami lub przedmiotami do użytku codziennego, ale mogą mieć wartość typowo sentymentalną i pamiątkową. Taki prezent na roczek nie przyda się bezpośrednio maluszkowi lub jego rodzicom, ale może okazać się bardzo cenną pamiątką na przyszłość. Jeśli lubisz wręczać właśnie takie upominki, możesz wziąć pod uwagę:

  • Album, fotoksiążkę lub ramkę ze zdjęciem maluszka – upominek tego typu najprawdopodobniej zostanie doceniony przez dziecko dopiero po dłuższym czasie. Jest to jednak bardzo miła pamiątka rodzinna.
  • Upominek spersonalizowany – na przykład z grawerem lub nadrukiem. Na roczek bardzo często kupowane są małe łyżeczki z wygrawerowanym imieniem dziecka i datą urodzin. Popularnością cieszy się również dziecięca biżuteria z personalizacją.

Bez względu na to, na który rodzaj prezentu na roczek się zdecydujesz, pamiętaj o tym, że zawsze możesz uzgodnić tę kwestię z rodzicami dziecka. Być może podsuną Ci kilka dodatkowych pomysłów na upominek.

Prezent na roczek to jeszcze nie wszystko, o czym warto pamiętać

Roczny chłopiec trzyma w dłoniach kawałek tortu czekoladowego z okazji urodzin

Masz już na oku ciekawy prezent na pierwsze urodziny dziecka? To świetnie! Czas dobrać do niego również opakowanie, a także… okolicznościową kartkę!

Pamiętaj o tym, by sięgnąć po urodzinową kartkę z życzeniami na roczek. Możesz zdecydować się na zakup takiej, która ma już wydrukowane życzenia lub na taką, która wymaga uzupełnienia. Kartka urodzinowa to świetna pamiątka. Nie rezygnuj z jej wręczania, jeśli w prezencie nie dajesz dziecku pieniędzy – kartka nie jest opakowaniem na banknoty, ale pamiątkowym detalem, który może stać się dla dziecka miłą pamiątką.

Opakowanie na prezent urodzinowy najlepiej kupić dopiero wówczas, gdy wybierzesz sam upominek, ponieważ właśnie wtedy zyskasz pewność, jak dużo papieru prezentowego potrzebujesz lub po jak dużą torebkę prezentową sięgnąć. Kolorowy papier, torebki okolicznościowe, kokardki i tasiemki – wszystko to znajdziesz w sklepie Pepco! Oferujemy materiały do pakowania prezentów w bardzo przystępnych cenach, bo najważniejszy jest sam upominek oraz wydarzenie, które celebrujesz.