Kobieta wręcza prezent ślubny młodej parze

Spis treści:

  1. Tradycyjne prezenty ślubne nie wychodzą z mody
  2. Sztućce, kieliszki i zastawa stołowa
  3. Eleganckie tekstylia i dekoracje
  4. Nietypowe prezenty ślubne
  5. Upominki dopasowane do pasji nowożeńców
  6. Zanim kupisz prezent ślubny
  7. Prezenty to jeszcze nie wszystko – pamiętaj o kartce okolicznościowej i ładnym opakowaniu

Wybór idealnego upominku ślubnego może być wyzwaniem, ale jest to także wyjątkowa okazja, aby wyrazić swoje uczucia i szacunek dla pary młodej. W tym przewodniku Pepco znajdziesz najlepsze pomysły na prezent ślubny, który z pewnością zachwyci nowożeńców.

Tradycyjne prezenty ślubne nie wychodzą z mody

Choć dziś tak wiele osób decyduje się na wręczenie pieniędzy lub bonów zakupowych w prezencie na ślub, to jednak wcale nie oznacza, że młodej pary nie ucieszy starannie wybrany upominek. Bywa i tak, że to właśnie te tradycyjne prezenty są najmilej wspominane, przechowywane przez lata i z przyjemnością używane. Poniżej znajdziesz garść gotowych pomysłów na ślubny prezent w tradycyjnym stylu.

Sztućce, kieliszki i zastawa stołowa

Trudno wyobrazić sobie dom, w którym brakuje tak podstawowych elementów do serwowania posiłków. Chcąc kupić prezent ślubny dla młodych osób, które dopiero rozpoczną wspólne życie, z powodzeniem można sięgnąć właśnie po:

  • Komplety sztućców ze stali nierdzewnej. Najlepiej w praktycznej walizeczce.
  • Zestaw efektownych kieliszków, kryształowe szklanki lub innego rodzaju naczynia do serwowania napojów to wyśmienity pomysł na ślubny prezent. W Pepco znajdziesz wszystko to, co niezbędne: szklanki, kieliszki i dzbanki w wyśmienitych cenach!
  • Zastawę stołową. Zestaw obiadowy lub serwis do kawy i herbaty to świetna opcja na ślubny prezent. Co ważne, taki upominek nie musi kosztować wiele. Piękne i stylowe talerze, miski i inne naczynia na ślubny prezent znajdziesz w Pepco.

A jeśli nie masz przekonania do kruchych i delikatnych prezentów, które mogą rozbić się po drodze na przyjęcie, rozważ zakup solidniejszego zestawu przedmiotów niezbędnych w kuchni – na przykład takich jak garnki i patelnie kuchenne. Te przedmioty również czekają na Ciebie w naszym asortymencie!

Kobieta wręcza prezent ślubny młodej parze

Eleganckie tekstylia i dekoracje

Kolejnym pomysłem na klasyczny prezent ślubny są właśnie tekstylia. W roli upominku na tak ważną uroczystość doskonale sprawdzą się eleganckie komplety ręczników, pościel oraz poduszki. Co wybrać? To zależy od stopnia znajomości z młodą parą. Znając dobrze potrzeby nowożeńców, można sięgnąć po to, czego najbardziej im brakuje. Gdy nie ma się takiej pewności, lepiej wybrać bezpieczniejszy upominek – na przykład dekoracje ścienne, stylowy komplet pościeli lub zestaw eleganckich ręczników. Co ważne, wszystkie te przedmioty czekają na Ciebie w Pepco!

Nietypowe prezenty ślubne

Nie każda młoda para ucieszy się z bonu zakupowego lub kompletu sztućców. Niektórzy nie przywiązują zbyt wiele uwagi do typowych upominków, ale za to bardzo doceniają podarunki będące szansą na przeżycie czegoś ciekawego.

W prezencie ślubnym można podarować przecież weekend w SPA, bilety na koncert albo nawet lot helikopterem lub skok ze spadochronem. Możliwości jest tak wiele, że aż trudno się zdecydować. Najważniejsze to dobrać ten rodzaj prezentu do realnych pasji i marzeń nowożeńców. Kolejną z nietypowych propozycji na prezent dla nowożeńców jest upominek DIY. Własnoręcznie można wykonać spersonalizowany album z fotografiami, ale też inny przedmiot – wszystko zależy od indywidualnych talentów i umiejętności.

Upominki dopasowane do pasji nowożeńców

Dziewczynka wręcza prezent ślubny

Niektóre pary mają wspólne pasje – na przykład wędrówki po górach lub konkretna dyscyplina sportowa. Znając te zainteresowania, można wykorzystać te informacje przy zakupie prezentu ślubnego.

Miłośnikom literatury można podarować limitowane edycje książek ich ulubionych autorów w pięknych oprawach. Pasjonatom dalekich podróży przydadzą się albumy krajoznawcze, ale też elementy ekwipunku lub choćby vouchery na bilety lotnicze. Dla par, które cenią sobie kreatywne spędzanie czasu, świetnym pomysłem na ślubny prezent mogą być warsztaty malarskie, kurs fotograficzny lub kulinarny. Możliwości jest tak wiele – wystarczy tylko zastanowić się, co sprawi nowożeńcom największą radość i właśnie po to sięgnąć.

Zanim kupisz prezent ślubny

Upewnij się, że będzie trafiony. Nie każdy zna młodą parę na tyle dobrze, by poradzić sobie z zakupem upominku we własnym zakresie. Właśnie po to nowożeńcy tworzą listy prezentów lub upoważniają do udzielania tego typu informacji swoich najbliższych. Nie wstydź się zapytać o to, co kupić w prezencie ślubnym, bo dobrze dobrany prezent będzie zdecydowanie lepszą pamiątką niż zdublowana książka lub nadprogramowy mikser.

Prezenty to jeszcze nie wszystko – pamiętaj o kartce okolicznościowej i ładnym opakowaniu

Nawet najwspanialszy prezent potrzebuje odpowiedniej oprawy, a w szczególności upominek na tak ważną okazję, jak ślub. Pakowanie prezentów można powierzyć w ręce profesjonalistów – w wielu miejscach znajdują się punkty świadczące takie usługi. Zdecydowanie lepiej jest jednak zapakować upominek własnoręcznie.

Przyda Ci się papier pakunkowy, dyskretna taśma klejąca, efektowna kokardka, nożyczki i tym podobne akcesoria. Jeśli w prezencie ślubnym wręczasz kilka przedmiotów, możesz umieścić je po prostu w torebce prezentowej. Nie zapomnij również o kartce z życzeniami – koniecznie się na niej podpisz, bo to wspaniała pamiątka ślubna. Wszystko to, co niezbędne do zapakowania prezentu na wesele znajdziesz w swoim ulubionym sklepie Pepco.

Wybór prezentu ślubnego nie musi być trudny. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na coś tradycyjnego, personalizowanego, czy też na prezent związany z pasjami nowożeńców, wybierz podarunek z myślą o młodej parze i o tym, co rzeczywiście może przydać się i zachwycić nowożeńców. W końcu najlepsze prezenty to te, które są trafione, zgodne z zainteresowaniami i gustem osób, dla których zostały kupione.