Spis treści:

  1. Kawa, herbata, a może cukierki?
  2. Minisłoiczki na przyprawy
  3. Słoiki na produkty sypkie
  4. Czas na przetwory — słoiki na weki
  5. Smacznego, czyli napój ze słoika ze słomką

Słoiki w kuchni wciąż jeszcze kojarzą się z naszymi babciami i mamami, dla których przygotowywanie kompotów, bigosów i innych przetworów warzywnych, mięsnych i owocowych było sposobem na przygotowanie zapasów własnego jedzenia, naturalnego i zawsze dostępnego pod ręką. Dzisiaj, chociaż wciąż można spotkać wielu miłośników wekowania i robienia dżemów domowych, słoiki szklane zmieniły nieco swoje oblicze. Niektóre wciąż służą do przechowywania żywności, ale mają także funkcję dekoracyjną. 

Kawa, herbata, a może cukierki?

10 zł kosztuje w Pepco mały dekoracyjny słoik z grubego szkła i ze szczelną pokrywką. Większy, o znacznej pojemności, tylko o 10 zł więcej. W tego typu słoikach można przechowywać na blacie produkty z dłuższym terminem ważności, ale takie, których nie można narażać na działanie wilgoci. Świetnie sprawdzą się do przechowywania ziaren kawy, suszu na herbatę, do trzymania cukierków lub ciasteczek. Wygląd słoików jest niebanalny, niezwykle estetyczny, dlatego nie trzeba ich chować w szafkach, a można wyeksponować na blacie kuchni lub na stole. 

Jaka jest alternatywa dla takich słoików? W tych większych można nawet zrobić świąteczny stroik lub mini ogródek z sukulentami i prawdziwym mchem. Tym samym kuchenne słoiki do przechowywania żywności z Pepco stają się ozdobą mieszkania. 

Minisłoiczki na przyprawy

Wszelkie suszone przyprawy są niezwykle aromatyczne pod warunkiem, że dba się o to, by były szczelnie zamknięte. Jeśli w kuchni używacie tymianku, rozmarynu, bazylii, cynamonu, pieprzu, imbiru suszonego, chili czy innych dodatków do jedzenia, możecie skorzystać z mini słoiczków z zakrętką. Małe słoiki w Pepco kosztują 3–5 zł i można je ustawiać w szufladach, na półkach, na blatach, zarówno z zakrętką do góry, jak i skierowaną do przodu. Słoiczki wystarczy opisać za pomocą etykiet i już można cieszyć się idealnym porządkiem w przyprawach. Tak opakowane przyprawy nie wywietrzeją ani nie wchłoną wilgoci, dłużej będą zdatne do spożycia. Torebki, w jakich je kupujemy, nie nadają się bowiem do przechowywania ziół i przypraw przez dłuższy czas. 

Słoiki na produkty sypkie

W każdym domu znajdują się sypkie produkty z długim terminem ważności, które są narażone na niewidoczne na pierwszy rzut oka insekty. Mole spożywcze bardzo szybko się rozwijają i zasiedlają szafki i szuflady kuchenne. Ich rozwój w kuchni oznacza, że trzeba wszystkie zapasy powyrzucać i dokładnie umyć meble. Dlatego tak ważne jest, by do przechowywania makaronów, ryżu, kasz, płatków śniadaniowych i mąk używać szczelnych, szklanych słoików. W Pepco słoiki na żywność z estetyczną błyszczącą zakrętką kosztują już od 2 do 3 zł. Dostępne są słoiki o przekroju kwadratowym, które łatwo jest układać w szufladzie oraz słoiki okrągłe, idealne do ukrycia głęboko w szafach. Wybierając słoiki do przechowywania żywności, możemy dobrać je wielkością do swoich potrzeb, a samo jedzenie skutecznie zabezpieczyć przed molami i wilgocią. Trzeba tylko pamiętać, by zaraz po przyniesieniu produktów sypkich ze sklepu, przesypać je do czystych i suchych słoików z Pepco. 

Czas na przetwory — słoiki na weki

W czasach, kiedy ceny produktów spożywczych wciąż wzrastają, chętnie powracamy do przygotowywania przetworów domowych. W sezonie, gdy warzywa i owoce są tańsze, można zrobić zapasy na zimowe miesiące i cieszyć się wyjątkowym smakiem domowych dań. Trzeba jednak zaopatrzyć się w szczelne słoiki z zakrętkami, które nadają się do pasteryzowania. W Pepco kosztują one około 3 zł i dostępne są w różnych rozmiarach. Można więc przyrządzić leczo, marynowaną paprykę, domowe keczupy, dżemy i owocowe kompoty. Słoiki nie są jednorazowego użytku, można z nich korzystać przez lata, co dodatkowo jest bardzo ekologiczne. Mniej trwałe są pokrywki, jeśli otwieramy je, podważając nożem, ale i na to jest sposób — jeśli ich zabraknie, komplet 10 sztuk nowych zakrętek kosztuje około 2 zł. Nie jest to więc duży koszt, a możliwość posiadania domowych przetworów naprawdę oszczędza pieniądze wydawane na jedzenie z marketu. 

Kto tęsknił za typowymi wekami, czyli słoikami z nakładaną pokrywką uszczelnianą gumką, także może je nabyć w Pepco. Takie słoiki do przechowywania żywności nadają się nie tylko do dżemów i konfitur, ale także cukru, soli, mąki, makaronu i innych sypkich produktów, które trzeba chronić przed wilgocią i owadami kuchennymi. 

Smacznego, czyli napój ze słoika ze słomką

W Pepco klientów zachwyca jeszcze jeden rodzaj słoików. Słoik z pokrywką i wielorazową słomką świetnie nadaje się do picia zimnych napojów. Piękne słoiki z rączką zastąpią kubek, można z nich pić lemoniadę, oranżadę, sok z owoców, frappe albo inną mrożoną kawę. To rozwiązanie nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci, ponieważ przez słomkę pije się wygodnie i nic się nie rozlewa. Tego typu słoiki, kiedy zaczęły być modne, w innych sklepach kosztowały nawet 30 zł. W Pepco można je kupić nawet za 2 zł. Różnica w cenie jest niesamowita, a wyglądają równie uroczo! Czas więc zrezygnować z plastikowych kubków i wybrać ekologiczne słoiki do picia.