Spis treści:

  1. Więcej światła!
  2. List w butelce
  3. Schować się przed całym światem

Jesienią, nawet jeśli jest złota i ciepła, zdecydowanie więcej czasu spędzamy w domach. Czynione po lecie porządki sprawiają, że balkon przestaje być głównym salonem lokalu, a życie przenosi się pod dach, na kanapę i miękkie fotele. Wystrój naszego mieszkania nabiera wtedy szczególnego znaczenia. Im krótsze dni i mniej światła słonecznego, tym większa potrzeba, żeby w domu było jasno i komfortowo. Dzięki stylowym dodatkom i akcesoriom do domu od Pepco, nasz dom – zgodnie z przysłowiem – staje się naszą twierdzą: bezpiecznym i przytulnym miejscem, w którym niestraszne nam najgorsze pogodowe zawirowania.

Więcej światła!

Długie dni i letni dopływ światła słonecznego to nie tylko gwarancja plażowania i delektowania się aktywnością na świeżym powietrzu. To także warunki, dzięki którym nasz organizm syntetyzuje witaminę D, co sprawia, że mamy wysoką odporność i doskonałe samopoczucie. I kiedy dni stają się krótkie, a słońca jest coraz mniej, to właśnie nasze zdrowie fizyczne i dobrostan psychiczny odczuwają  to najbardziej. Nie bez powodu więc robimy wszystko, żeby po powrocie z pracy czy ze szkoły wejść z mrocznej ulicy w domową przestrzeń pełną ciepłego światła. Nic nie sprawdza się wtedy lepiej, niż rozsiane po mieszkaniu punkty świetlne w postaci lamp, świec czy ledowych ozdób. W Pepco znajdziecie między innymi:

  • Lampę stołową w stylu glamour, w kolorze złotym lub srebrnym (ø 12 cm, wys. 25 cm; cena: 40 zł). Kulisty klosz lampy – metalowa struktura wypełniona kryształkami – nie tylko daje łagodne ciepłe światło, ale także sprawia, że na ścianie rysują się piękne wzory.
  • Lampę stołową z ceramiczną podstawą i tekstylnym koszem (ø 12,5 cm, wys. 23 cm; kolory: czarny, szary, biały; cena: 20 zł).
  • Świece zapachowe w dwóch wariantach: w szklanym pojemniku o kształcie walca, z pokrywką (do wyboru różne kolory i zapachy, ø 13,5 cm, wys. 8 cm, cena: 20 zł); w szklanym pojemniku w kształcie prostopadłościanu (dostępne różne zapachy, wymiary do wyboru: 8 x 8 x 8 cm – 7 zł, 10 x 10 x 10 cm – 15 zł lub 12 x 12 x 12 cm – 20 zł).

Warto pamiętać, że świece zapachowe, to nie tylko ciepłe światło, ale również aromat, który wypełnia całe wnętrze. Dobrze dobrany zapach potrafi uspokoić albo dodać energii, a nawet wpłynąć korzystnie na nasze libido.

List w butelce

Jeśli lampy i świece wydają wam się zbyt konwencjonalne, możecie wybrać łańcuch lampek LED z… korkiem, który idealnie pasuje do tradycyjnych butelek z szyjką. Dzięki takiej konstrukcji lampki można umieścić wewnątrz butelki o ciekawym kształcie, tworząc bardzo atrakcyjną wizualnie ozdobę świetlną, a jeszcze lepiej: cały zestaw ozdób, które ustawimy np. na parapecie czy okapie kominka. Kiedy dopadnie nas sezonowa jesienna depresja, możemy sobie pomyśleć, że te niekonwencjonalne światełka to taki list w butelce od… lata. List, przypominający nam, że po mroku zawsze nastaje jasność, a jesień nie trwa wiecznie.

Schować się przed całym światem

Stylowe dodatki i akcesoria do domu pozwalają stworzyć przytulny klimat i schować się przed całym światem. Kiedy za oknem szaleje ulewa i wieje porywisty wiatr, po prostu zasłaniamy okna i przyznajemy rację porzekadłu: mój dom jest moja twierdzą. W Pepco mamy dla Was zasłony z metalowymi kółkami do zawieszenia (wymiary: 140 x 260 cm; cena: 50 zł) oraz ozdobny sznur z frędzlem do ich podwiązania (biały lub szary, cena: 15 zł).

Choć coraz częściej okna wielkomiejskich mieszkań zasłaniane są żaluzjami bądź roletami, liczba zwolenników tradycyjnych zasłon i firan nie maleje, bo to właśnie one sprawiają, że dom jest taki przytulny. A do zasłon warto dobrać także inne domowe tekstylia, bez których trudno przetrwać jesień i zimę: koce i poduszki. W celu utrzymania porządku w salonie, polecamy zakup metalowych koszy z uchwytami (do wyboru wymiary: 28,5 x 23,5 x 31 cm – 25 zł, 35 x 30 x 34 cm; cena: 30 zł). Pomieszczą one nie tylko tekstylia, ale także czasopisma, książki oraz piloty do urządzeń elektronicznych.

Jesień i zima z Pepco mogą być naprawdę ciepłe i pełne światła.