Spis treści:

  1. Sztuczne kwiaty zmieniły swoje oblicze
  2. Kwiaty sztuczne do wazonu, kosza, doniczki
  3. Sztuczne rośliny: duże czy małe?
  4. Las w słoiku 

 

”Nie mam ręki do kwiatów”.
”Rzadko bywam w domu, często wyjeżdżam na dłużej”.
”Koty podgryzają roślinki, a to dla nich niebezpieczne”.

To tylko niektóre z argumentów, które przeważają nad tym, by nie posiadać w domu naturalnych kwiatów. Niektórzy właściciele domów faktycznie zapominają o podlewaniu, inni mają alergię, jeszcze inni boją się, że kwiatek (czasami toksyczny!) wpadnie w rączki ciekawskiego malucha. Jednak sztuczne kwiaty z Pepco skutecznie zastąpią żywe, stając się fantastyczną dekoracją do salonu, jadalni, sypialni i pomieszczeń, w których jest za mało światła do uprawiania naturalnych roślin.

Sztuczne kwiaty zmieniły swoje oblicze

Z czym do niedawna kojarzyły się sztuczne kwiaty? Wiele osób unikało ich kupowania do domu, gdyż nieodłącznie przypominały o odwiedzinach na cmentarzu, nie zaś o dekorowaniu domostw. Niegdyś sztuczne kwiaty były mało estetyczne, wyprodukowane z taniego plastiku i chociaż kształtem i kolorami przypominały te prawdziwe, od razu można było zauważyć, że żywymi nie są. Szybko natomiast obrastały kurzem i stanowiły wątpliwą dekorację w salonie. Dzisiaj producenci kwiatów sztucznych stają na wysokości zadania, tworząc bukiety, kwiaty w doniczkach i pojedyncze kwiatki i listki z tworzyw, które można barwić, kształtować i które są tak delikatne w dotyku, że stanowią idealną imitację kwiatów nawet tak delikatnych, jak róże, bzy czy piwonie. Nie brakuje więc tulipanów, lawendy, różyczek, goździków i innych rodzajów kwiatów, które z powodzeniem można ustawić w wazonie lub w doniczce. Jakie kwiaty możemy kupić w Pepco? Jak je wyeksponować?

Kwiaty sztuczne do wazonu, kosza, doniczki

Kwiaty sztuczne mają wiele zalet: są trwałe, nie wymagają pielęgnacji, można je umyć, schować do szafki i wyjąć po jakimś czasie, nie są szkodliwe dla zwierząt i dzieci, nie potrzebują światła, ale przede wszystkim wyglądają fantastycznie. Wielu klientów Pepco może być zadziwionych tym, jak dobrze imitują prawdziwe płatki, gałązki i listki. Bez wątpliwości można je wykorzystać do dekorowania salonu i innych pomieszczeń domowych. Sztuczne kwiaty w Pepco to przede wszystkim roślinki doniczkowe wyglądające jak prawdziwe, na przykład lawenda czy zioła. Ponieważ roślin sztucznych nie trzeba podlewać, można je w dowolny sposób ustawić na stole, komodzie, regale czy półce. W Pepco proponujemy nie tylko klasyczne doniczki, osłonki i wazony, ale także modne koszyki wiklinowe, z tworzywa oraz drewniane skrzyneczki. Pozwalają one na tworzenie niepowtarzalnych kompozycji, które trafić mogą na jadalniany stół, do łazienki, na okno czy na balkon. Wszystko zależy od potrzeb i pomysłów naszych klientów. My tylko podpowiadamy, inspirujemy i dostarczamy przedmioty oraz kwiaty sztuczne, z których można wykonać szybko i prosto dowolne kompozycje. 

Sztuczne rośliny: duże czy małe?

W Pepco kupisz różnorodne kwiaty i sztuczne rośliny. Możesz zdecydować się na malutkie doniczki z roślinką, która przypomina zioła i ustawić je w kuchni na półkach, możesz też zdecydować się na roślinę sporych rozmiarów, która wypełni puste miejsce w rogu pokoju. Nie musisz się już martwić o podlewanie, przycinanie i przesadzanie. Rośliny z Pepco przez cały rok wyglądają idealnie!

Las w słoiku 

W Pepco mamy jeszcze jeden pomysł na eksponowanie roślinek w mieszkaniu. Las w słoiku to kolejna propozycja dla osób, które chcą wprowadzić nieco zieleni do swojego mieszkania. Sztuczne roślinki przypominające do złudzenia sukulenty umieszczone są w mniejszych i większych słoikach albo miskach szklanych razem z kamyczkami. Można je ustawić w dowolnym miejscu. Z lżejszych pojemników z lasem w szkle można nawet stworzyć dekoracje wiszące, zaczepiając je na ścianie, żyrandolu, na wieńcu wykonanym z wiklinowych witek, a także warto wieszać je w oknie. Sztucznym roślinkom przecież nie szkodzi nawet ostre słońce. 

Nasze naczynia kuchenne także możemy polecić osobom, które samodzielnie chcą wykonać las w słoiku. Tym razem warto wykorzystać roślinki naturalne, ale umieszczone w słoiku, który zatrzymuje wilgoć i sprawia, że dekoracja wygląda niebanalnie. W dużym słoju, w którym zazwyczaj przechowuje się sypkie produkty spożywcze, a nawet można zrobić kiszone ogórki, mieści się ziemia, kamyczki, mech i drobne roślinki, które rosną sobie powoli, wymagają jedynie zraszania lub zamknięcia, by same regulowały swój ekosystem. Poza słoikiem potrzebny jest tylko piasek albo żwirek, węgiel drzewny ze sklepu akwarystycznego, uniwersalna ziemia do kwiatów i mech, którego jednak nie wolno zbierać samodzielnie. Mech jest pod ochroną, dlatego trzeba go kupić w kwiaciarni. W takim słoju świetnie czują się rośliny niekwitnące, takie jak bluszcz, paproć albo małe drzewka. 

Dekorowanie domu za pomocą roślin jest najprostszym sposobem na wypełnienie pustych kątów, półek, balkonu czy parapetu. Jeśli brakuje Ci dodatków, nie masz pomysłu na to, jak ożywić wnętrze, zdecyduj się na kosz, doniczkę, wazon lub… słoik pełen zieleni.