Ulubione

Mój sklep

0

Sztuka układania sztućców

Jakie sztućce kupić do domu?

Nawet w domu, w którym mieszkają 3–4 osoby, warto mieć zawsze komplet 12 sztućców. Dlaczego aż tyle? Oczywiście na okoliczność wizyty znajomych i rodziny. Więcej widelców, noży, łyżeczek przydaje się zawsze wtedy, kiedy zmywamy naczynia raz dziennie, niezależnie od tego, czy ręcznie, czy w zmywarce. Zapas 12 elementów wystarczy, by nikt nie pozostał bez widelca czy łyżeczki łyżeczki czy widelca podczas kolacji.

Jak układać sztućce?

Niezależnie od okazji, warto zwrócić uwagę na sposób ułożenia sztućców na stole. Jeśli nie wiesz od czego zacząć, warto zapoznać się z kilkoma zasadami, które z pewnością przydadzą się w przyszłości.

O czym należy pamiętać? Przede wszystkim, że większość osób jest praworęcznych, dlatego po prawej stronie, najbliżej talerza, kładziemy nóż, a po lewej widelec. Po prawej stronie, za nożem, wysuwamy na pierwszy plan łyżkę do zupy, a jeszcze dalej, po zewnętrznej stronie, sztućce do przystawek. Tym samym widelec zawsze leży po lewej stronie talerza, zębami do góry. Nóż zawsze ma ostrze skierowane w stronę talerza. Żeby łatwiej było zapamiętać, jak układać sztućce, warto zdać sobie sprawę z tego, że ich kolejność zależy od tego, które dania podawane są najpierw – po zastawę stołową w postaci sztućców zawsze sięgamy od zewnątrz do wewnątrz.

Jak układać sztućce deserowe?

Prawdopodobnie nie raz zdarzyło Ci się zaprosić gości na ciasto i kawę. Tutaj także rozróżniamy sztućce. Jak zapewne wiesz, istnieją bowiem łyżeczki do kawy, widelczyki do tortu lub noże do owoców. Wszystko jednak kieruje się łatwą do zapamiętania zasadą: – łyżeczka do kawy powinna znajdować się powyżej talerzyka, zwrócona w prawo, a widelczyk do ciasta tuż pod nią, zwrócony w lewą stronę.

Spotkania przy stole są ważne. Tempo życia powoduje, że rodzinne posiłki stają się najlepszą, o ile nie jedyną, okazją do spokojnej rozmowy. Podobnie wygląda to z przyjaciółmi. Taka chwila zasługuje więc na specjalną oprawę, którą z pewnością uda się wyczarować z pomocą naszych produktów.

Udostępnij:

Dlaczego warto kupować w Pepco?

Zawsze blisko ciebie

Ponad 1000 sklepów na terenie całego kraju. Jesteśmy zawsze blisko Ciebie.

Zawsze niskie ceny

W Pepco znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz w niskich cenach.

Oczekuj więcej, płać mniej

W Pepco znajdziesz dobrą jakość, najnowsze trendy i szeroki wybór.

Kupuj bez obaw

Masz 30-dniowe prawo do zwrotu towaru w dowolnym sklepie na terenie kraju.