Spis treści:

  1. Gwarancja jakości i bezpieczeństwa
  2. Jakie zabawki dla niemowlaka?
  3. Jakie zabawki dla półrocznego dziecka?
  4. Co dla rocznego dziecka?
  5. Jakie zabawki dla 2 latka?
  6. Jakie zabawki edukacyjne dla dwulatka?
  7. Co na prezent dla 3 latki?

Niewinna i niepozorna zabawa ulubionymi zabawkami, będąca nieodłącznym elementem dzieciństwa, stanowi niezwykle ważny etap w rozwoju każdego małego człowieka. Pozwala bowiem poznawać i odkrywać otaczający świat, zdobywać z dnia na dzień zupełnie nowe umiejętności i doświadczenia. Kolorowe zabawki, miękkie piłki i grzechotki, układanki i puzzle, różnorodne klocki, laleczki, samochody, gry rodzinne, znajdujące się w stałej ofercie Pepco, rozwijają koordynację ruchowo-wzrokową, koncentrację, pamięć, logiczne myślenie, a jednocześnie uczą współpracy z innymi.

Gwarancja jakości i bezpieczeństwa

Każda zabawka, wykonana z trwałych materiałów, posiada bezpieczną konstrukcję oraz wykończenie, zaś każde opakowanie zawiera: nazwę i adres producenta lub importera, symbol CE oznaczający, że przedmiot został wyprodukowany zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami bezpieczeństwa oraz informację, w jakim minimalnym wieku powinno być dziecko, dla którego chcemy ją kupić. Zabawki nieodpowiednie do wieku danego malucha mogą wzbudzać w dziecku frustrację, złość lub znudzenie, a nawet stanowić poważne zagrożenie dla jego zdrowia i życia, dlatego należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń producenta.

Jakie zabawki dla niemowlaka?

Proces poznawania rozpoczyna się już w chwili narodzin, a kilkudniowe niemowlę potrafi przez chwilę skupić swoje spojrzenie na przedmiocie znajdującym się w zasięgu wzroku. W pierwszych tygodniach życia maluszek kontroluje ruchy rąk, nóg i ciała wprawdzie w niewielkim stopniu, ale każdego dnia zdobywa nowe umiejętności. Mały człowiek uważnie przygląda się przedmiotom i osobom, które go otaczają, próbuje wszystkiego, co trafi do jego buzi, a także ściska małe rzeczy włożone do rączki. Dlatego pierwsze działania stymulujące rozwój maleństwa można podjąć nawet w pierwszych tygodniach jego życia.

W okresie niemowlęcym doskonale sprawdzają się przede wszystkim różnorodne zabawki, które dostarczają bodźców słuchowych, ruchowych oraz dotykowych. W trosce o prawidłowy rozwój maluszków, Pepco oferuje dla swoich najmłodszych klientów różnorodne grzechotki o wyrazistych i kontrastowych kolorach. Są to zabawki pobudzające nie tylko zmysł słuchu, ale również wzroku. Niewielkie grzechotki nakładane na rączkę lub nóżkę, przyjazne przytulanki o zróżnicowanej fakturze, pozytywki wydające przyjemne i delikatne dźwięki, miękkie zabawki oraz plastikowe, duże klocki – to wszystko można znaleźć właśnie w Pepco.

Jakie zabawki dla półrocznego dziecka?

Półroczny maluch, który każdego dnia staje się coraz bardziej ruchliwy i ciekawy świata, pilnie ćwiczy panowanie nad ruchami rąk, nóg, tułowia i głowy coraz aktywniej uczestniczy w nauce. Największym osiągnięciem sześciomiesięcznego dziecka jest natomiast zdolność do samodzielnego siedzenia. Na tym etapie rozwoju rodzice powinni stymulować dalszy rozwój swojej pociechy poprzez umożliwienie manipulowania małymi przedmiotami.

Doskonale więc sprawdzają się różnorodne klocki (drewniane, plastikowe), miękkie lalki  pluszowe maskotki niezbędne w nauce chwytania, piłki różnej wielkości i rodzaju (do trzymania, ściskania), duże książki z obrazkami i twardymi stronami, książeczki wykonane z materiału przyjemnego w dotyku, a także pierwsze zabawki interaktywne wydające dźwięki, które wzbudzają ogromne zainteresowanie małego człowieka.

Co dla rocznego dziecka?

Roczne dziecko, które często stawia już pierwsze samodzielne, lekko nieporadne jeszcze kroki, staje się małym odkrywcą oraz poszukiwaczem przygód. Bezustannie przebywa w ruchu: wstaje, siada, na różne sposoby przemieszcza się z miejsca na miejsce, zagląda do szafek i szuflad, rzuca zabawki, zdobywając jednocześnie pierwsze siniaki i zadrapania. Zabawki dla rocznego ruchliwego dziecka powinny zachęcać małego człowieka do aktywności i samodzielnej zabawy. W Pepco rodzice znajdą dla rocznego maluszka zabawki na sznurku, kolorowe książeczki z obrazkami i krótkimi zabawnymi wierszykami, pierwsze układanki, duże puzzle piankowe,  drewniane puzzle, zabawki z ruchomymi częściami, kubeczki, piramidy, foremki, zabawki do kąpieli, zabawki do piasku i wiele innych, a wszystko w atrakcyjnej cenie.

Jakie zabawki dla 2 latka?

Dwuletni, rozbrykany szkrab kipi wręcz szaloną energię i radością, a jednocześnie bezustannie doskonali swoje dotychczasowe umiejętności. Potrafi samodzielnie pokonać schody, podskakuje, spontanicznie wyraża swoje emocje i potrzeby, sprawnie przenosi zabawki z miejsca na miejsce, wspina się, a nawet potrafi rysować kredkami, tworząc proste rysunki. W trosce o dalszy prawidłowy rozwój dwulatka rodzice powinni staranie i rozsądnie wybierać zabawki, które poszerzają sprawność manualną, ruchową, a jednocześnie stymulują wyobraźnię oraz uczą logicznego myślenia. W odpowiedzi na pytanie rodziców, dziadków i członków rodziny dziecka „co na prezent dla dwulatka?”, Pepco oferuje między innymi solidne kredki, farby, masy plastyczne, klocki do budowania, puzzle, pierwsze książeczki z naklejkami, kolorowanki, przybory do piasku, tablice magnetyczne, różnorodne instrumenty muzyczne, plastikowe naczynia do gotowania, czy plastikowe narzędzia do majsterkowania oraz wiele innych.

Jakie zabawki edukacyjne dla dwulatka?

W pokoju dwulatka pojawiają się również pierwsze zabawki edukacyjne, takie jak zabawkowe laptopy, tablety, telefony zachęcające do nauki literek i cyferek, inteligentne kasy fiskalne, lalki wydające dźwięki, sprzęty kuchenne, które można kupić w każdym sklepie Pepco. Produkty, znajdujące się w ofercie Pepco zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie i intensywnym rozwoju dziecka, a jednocześnie dostosowane są do możliwości małego człowieka, dzięki czemu sprawiają radość.

Co na prezent dla 3 latki?

W wieku trzech lat większość małych dziewczynek i chłopców rozpoczyna fascynującą przygodę z przedszkolem, gdzie zdobywa nowe umiejętności i doświadczenia, a także uczy się współpracy z rówieśnikami. Uważnie obserwuje rodziców oraz inne osoby z bliskiego otoczenia, a co więcej potrafi naśladować ich zachowanie, stąd też w trakcie zabawy trzylatków pojawiają się sceny z życia dorosłych, takie jak: gotowanie, sprzątanie, odkurzanie, zmywanie, rozmowy przez  telefon i wiele innych. Idealnym prezentem na prezent dla trzylatki będą przede wszystkim zabawki edukacyjne, które zachęcają dziewczynkę do kreatywnej zabawy, rozwijają koordynację, mowę oraz zdolność logicznego myślenia. W Pepco rodzice znajdą puzzle z najpopularniejszymi bohaterami bajek, sortery, klocki, proste gry planszowe, książeczki, (//pepco.pl/produkty/zabawki-i-edukacja/). Przy wyborze konkretnego prezentu rodzice powinni przede wszystkim kierować się zainteresowaniami swojej małej córeczki.

Zabawki odgrywają ogromną rolę w rozwoju niemowlaka i małego dziecka, ale każdy rodzic powinien również aktywnie uczestniczyć w zabawie ze swoją pociechą. Wspólne czytanie książeczek, układanie puzzli, recytowanie zabawnych wierszyków, budowanie różnych budowli z klocków czy odgrywanie scenek z życia nie tylko tworzy wyjątkową więź między dzieckiem i rodzicami, ale tworzy również poczucie bezpieczeństwa.