Zabawki -50% na drugi produkt / promocja trwa od 15.05 do 2.06 / Szczegóły promocji w regulaminie

Ulubione

Mój sklep

0

Nasza odpowiedzialność

Zdajemy sobie sprawę z wpływu, jaki nasza, dynamicznie rozwijająca się sieć wywiera na otoczenie społeczne i środowisko naturalne. To ogromna odpowiedzialność, którą traktujemy bardzo poważnie. Rozwijamy sieć sklepów Pepco i rośniemy jako biznes, ale nie przestajemy dbać o to, co jest nam bliskie.

Środowisko

Stale szukamy sposobów, aby ograniczać wpływ na środowisko we wszystkich obszarach naszego biznesu — od zakupów, przez logistykę, organizację sklepów, czy przestrzeni biurowej po działania realizowane we współpracy z naszym łańcuchem dostaw. Oto kilka z nich:

Opakowania

 • W 2020 roku rozpoczęliśmy wdrażanie nowej strategii opakowaniowej, a w 2023 roku sformalizowaliśmy nasze cele i wprowadziliśmy politykę opakowaniową.
 • Wśród naszych celów jest zwiększenie udziału materiałów opakowaniowych, które mogą być poddane recyklingowi, eliminacja tam gdzie to możliwe materiałów takich jak PVC, PE oraz różnego rodzaju laminatów. Kolejnym obszarem naszych działań jest zmniejszenie udziału materiałów pierwotnych na rzecz tych pochodzących z recyklingu.

Dowiedz się więcej

Efektywny transport

 • W Pepco korzystamy z transportu intermodalnego: nasze produkty są więc transportowane głównie drogami wodnymi i lądowymi.
 • Optymalizujemy dostawy bezpośrednio z centrów dystrybucyjnych do sklepów, tzw. last mile. W tym momencie już 700 sklepów jest obsługiwanych bezpośrednio przez trzy centra dystrybucyjne. Pozwala nam to skracać drogę jaką produkt musi przebyć żeby trafić w ręce naszych klientów.
 • W przyszłości planujemy rozwijać naszą sieć centrów dystrybucyjnych właśnie po to, aby optymalizować transport.

Torby w Pepco

 • W naszych sklepach znajdziecie cztery rodzaje toreb zakupowych. Przede wszystkim są to torby EcoLoop, które są wykonane z przetworzonych odpadów foliowych i zawierają co najmniej 80% materiału pochodzącego z recyklingu. Torby posiadają certyfikat „Blue Angel”
 • Po drugie, w niektórych krajach znajdziecie także torby papierowe wykonane z papieru pochodzącego z recyklingu.
 • Po trzecie, jeśli szukacie torby wielokrotnego użytku, to mamy w naszej ofercie także dostępne torby bawełniane (z certyfikatem Oeko tex Standard 100) oraz torby z tkanego plastiku.

Zarządzanie odpadami

 • W całej sieci segregujemy odpady. Dodatkowo nasze centra dystrybucyjne posiadają wypracowane systemy zbiórki odpadów, które są przekazywane bezpośrednio do recyklingu.

Środowiskowe wytyczne dla naszych dostawców

 • Poza etycznym kodeksem postępowania Grupa Pepco wprowadziła także wytyczne środowiskowe. Dokument zawiera wytyczne dotyczące standardów jakich oczekujemy od naszych dostawców w zakresie stosowania systemów zarządzania środowiskowego, przestrzegania przepisów, rozliczania i minimalizowania emisji gazów cieplarnianych, gospodarki odpadami, efektywnego zużycia wody, gospodarki chemicznej, ochrony zasobów naturalnych i różnorodności biologicznej a także odpowiedzialnego pozyskiwania surowców.

Ślad węglowy

 • Od 2021 roku monitorujemy nasz ślad węglowy w Zakresie 1 i 2, a także raportujemy emisje z tych zakresów wspólnie z Grupą Pepco. Rozpoczęliśmy prace nad analizą emisji z zakresu 3 i pracujemy nad kompleksową strategią dekarbonizacji dla całego Pepco.

Oświetlenie LED w sklepach

 • 100% sklepów Pepco jest wyposażonych w energooszczędne oświetlenie LED!

Gazetka

 • W 2022 roku zrezygnowaliśmy z druku gazetki. Od teraz jest ona dostępna przede wszystkim online. W ten sposób oszczędzamy 1900 ton papieru rocznie.

Jakość i produkty

W Pepco pracujemy nad tym, żeby nasze produkty miały jak najlepszą jakość i przystępną cenę. Chcemy żeby produkty bardziej zrównoważone były dostępne dla każdego. Dlatego znajdziecie w naszej ofercie coraz więcej produktów oznaczonych zewnętrznymi certyfikatami potwierdzającymi ich jakość czy bezpieczeństwo, a także pochodzenie materiałów, z których zostały wykonane.

Better Cotton

W grudniu 2022 Pepco dołączyło do organizacji Better Cotton. To organizacja, której misją jest wspieranie zrównoważonych praktyk uprawy bawełny. BC funkcjonuje w ramach systemu „mass balance system”. Chociaż Better Cotton nie jest fizycznie identyfikowalny w produktach, to dzięki rosnącemu popytowi na zrównoważoną bawełnę farmerzy posiadający licencję BC odnoszą korzyści z programu, a rynek bawełny staje się bardziej zrównoważony. Do 2025 roku co najmniej 25% bawełny pozyskiwanej przez Pepco będzie pozyskiwane w ramach tego programu.

GOTS (Global Organic Textile Standard)

W ofercie produktów bawełnianych Pepco znajdują się także certyfikaty bawełny organicznej. Certyfikat GOTS obejmuje wszystkie etapy produkcji organicznych wyrobów włókienniczych. Standard określa ograniczenia dotyczące pochodzenia przędzy, substancji chemicznych stosowanych w procesie produkcji oraz obejmuje weryfikację norm społecznych i środowiskowych.

Organic Content Standard

Drugim wykorzystywanym certyfikatem bawełny organicznej jest OCS – Organic Content Standard.

 • Organic 100 oraz Organic Blendend Content Standard to międzynarodowe standardy weryfikujące zawartość włókien organicznych w wyrobie. Weryfikują przy tym każdy etap pozyskiwania i przetwarzania surowca.
 • Organic 100 Claim standard jest nadawany produktom zawierającym minimum 95% bawełny pochodzenia organicznego, skupia swoje wymogi wyłącznie na weryfikacji etapów produkcji.

GRS (Global Recycled Standard)

Międzynarodowy standard określający wymagania względem włókien pochodzących z recyklingu. Zapewnia kontrolę całego łańcucha produkcji przez zminimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko w zakresie używanych substancji chemicznych, przestrzegania praw człowieka w odniesieniu do warunków pracy czy wynagrodzenia. Produkty oznakowane tym standardem muszą zawierać minimum 50% materiału pochodzącego z recyklingu.

RCS (Recycled Claim Standard)

Standardy te weryfikują zawartość włókien pochodzących z recyklingu w produkcie. Certyfikat jest nadawany przez niezależną jednostkę producentom, których produkty zawierają w swoim składzie co najmniej 5% włókien pochodzących z recyklingu.

 • Recycled Claim Standard 100 umieszczany jest na produkcie, gdy ten zawiera minimum 95% surowców pochodzących z recyklingu.
W pozostałych przypadkach, gdy zawartość włókien z recyklingu jest mniejsza niż 95%, można nadać certyfikat Recycled Claim Standard Blended.

Forest Stewardship Council – FSC

FSC® wyznacza i promuje standardy dla zrównoważonej gospodarki leśnej na całym świecie. Certyfikat FSC przyznawany jest drewnu oraz produktom drewnopochodnym (np. papierowi, w tym papierowi z recyklingu). Produkty certyfikowane w systemie FSC pozyskiwane są z surowców, które pochodzą z legalnych źródeł - od zarządców, którzy prowadzą zrównoważoną gospodarkę leśną i chronią cenne siedliska przyrodnicze.

Dowiedz się więcej

OEKO-TEX

 • OEKO-TEX® Standard 100 to wiodący na świecie niezależny znak bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych, w którym wszystkie elementy produktu – od materiału, po nadruki, guziki, zamki, metki i inne elementy ozdobne – są weryfikowane w celu sprawdzenia pod kątem zawartości szkodliwych substancji chemicznych.
 • OEKO-TEX® MADE in GREEN jest połączeniem certyfikatu OEKO-TEX® Standard 100, który potwierdza bezpieczeństwo chemiczne produktu oraz certyfikatu OEKO-TEX STeP, który dodatkowo weryfikuje i potwierdza kwestie środowiskowe i społeczne.

Łańcuch dostaw

Za sukcesem Pepco stoją ludzie – nasi pracownicy, ale także nasi dostawcy i inni partnerzy biznesowi z całymi swoimi zespołami, którzy wraz z nami wspierają ciągły rozwój naszej firmy. Dlatego nieustannie dążymy do tworzenia możliwie najlepszego środowiska współpracy. Jako odpowiedzialny pracodawca wyznaczamy sobie wysokie standardy etyczne i tego samego oczekujemy od naszych partnerów.

Kodeks postępowania i audyty dostawców – jak to działa?

Nasz kodeks etyczny dla łańcucha dostaw definiuje wymagania firmy wobec dostawców w zakresie standardów pracy i przestrzegania praw człowieka. Każda fabryka, która produkuje produkty sprzedawane przez członków grupy Pepco (poza markami własnymi) musi przejść przez audyt praktyk. Fabryki zlokalizowane w Chinach, Indiach lub Bangladeszu są audytowane przez niezależnych audytorów zatwierdzonych przez platformę SEDEX.

Audyty dostawców – jak wygląda współpraca?

Na straży przestrzegania zasad etycznych przez naszych dostawców czuwa grupa audytowa. Group Compliance Team jest odpowiedzialny za kilkuetapowy system audytów u naszych dostawców. Dzięki tym audytom mamy pewność, że warunki pracy w fabrykach są bezpieczne, że ich pracownicy są traktowani zgodnie z obowiązującym prawem i otrzymują uczciwe wynagrodzenie. Na tej podstawie każda fabryka otrzymuje rating który pomaga nam monitorować i szybko reagować na potencjalne nieprawidłowości a także przygotować rekomendacje dla dostawców jeśli widzimy gdzieś potrzebę poprawy.

Zero tolerancji

Nasz kodeks opiera się na zasadzie zero tolerancji dla kwestii, które dla nas i naszych klientów są niezwykle ważne, takich jak niebezpieczne warunki pracy, przymus pracy, korupcja, uczciwe wynagrodzenie czy zatrudnianie małoletnich.

Platforma SEDEX

Jako Pepco jesteśmy również członkiem platformy Sedex, która pomaga zarządzać informacjami audytowymi od naszych dostawców. Sedex (Supplier Ethical Data Exchange) to globalna platforma stworzona w celu wymiany informacji o standardach etycznych, społecznych i środowiskowych w ramach łańcucha dostaw.

Dowiedz się więcej

Mapowanie łańcucha dostaw i wytyczne środowiskowe

W roku 2022 opracowaliśmy i wdrożyliśmy dodatkowe wytyczne środowiskowe dla naszych dostawców: jest to dokument, który pomoże nam rozpocząć współpracę z naszymi dostawcami w zakresie praktyk środowiskowych w naszym łańcuchu dostaw. Docelowo będziemy rozwijać kontrolę naszego łańcucha dostaw poprzez wdrażanie stopniowego mapowania go poza zakres bezpośrednich dostawców.

Pracownicy

Pepco to ponad 30 000 pracowników w Europie. Nasza firma rozwija się dynamicznie dzięki pracownikom, a pracownicy doskonalą się wraz z nią. Na rozwój zawodowy zawsze spoglądamy z dwóch perspektyw: wynikających z założeń strategii i kultury firmy oraz indywidualnych potrzeb rozwojowych pracowników.

Podstawą naszej codziennej pracy jest niepowtarzalna kultura organizacji o nazwie Pepcooltura, której fundamentem są misja, wizja i wartości.

Nasza Pepcooltura

To sposób, w jaki realizujemy naszą wizję i misję oraz świadomość tego, że wszystko, co robimy ma wartość. Nasz zestaw pięciu wartości – rozwój, miłość do klienta, zespół, szacunek i prostota - pozwala nam zjednoczyć pracowników z różnych działów, stanowisk i kultur. Dzięki wartościom tworzymy silny i zintegrowany zespół, który czerpie wiedzę z wzajemnych doświadczeń oraz wspiera się nawzajem w realizacji wyznaczonych celów.

Rozwój pracowników

Rozwój pracowników jest kluczowym elementem naszej strategii „Growing our business, Growing our people”.

W Pepco oferujemy szeroki zakres możliwości doskonalenia swoich umiejętności poprzez szkolenia, e-learningi, kursy czy też sesje coachingowe. Regularnie rozmawiamy z naszymi pracownikami w ramach wewnętrznego procesu Performance & Development, który pozwala nam lepiej rozumieć ich potrzeby i wspierać w osiąganiu coraz to lepszych wyników. Raz w roku podsumowujemy wyznaczone cele oraz planujemy indywidualną ścieżkę rozwoju, oferując spersonalizowane możliwości doskonalenia swoich umiejętności. Nie ustajemy też poszukiwaniach nowych metod rozwojowych. Dynamiczny wzrost naszej firmy sprawia, że rozwijamy się jako międzynarodowy zespół, coraz więcej czerpiąc z potencjału naszej różnorodności przy okazji wielu projektów.

Better Move

W ramach programu Better Move podczas letnich miesięcy zachęcamy naszych pracowników i pracowniczki do wzięcia udziału w rywalizacji sportowej. Nasi pracownicy zbierają kilometry spacerując, biegając i jeżdżąc rowerem, każdy kilometr składa się na sumę, którą Pepco przekazuje organizacjom pozarządowym. W 2023 roku, pracownicy Pepco przebyli w sumie 112 914 km, a Pepco wsparło dwie organizacje pozarządowe (Save the Children oraz organizację Harcerzy z Rumunii) kwotą 25 000 euro!

Nasze benefity

Kafeteria Worksmile

Platforma internetowa, na której pracownicy wybierają dla siebie świadczenia spośród tysięcy gotowych propozycji.

Rabat pracowniczy na zakupy w Pepco

Wydarzenia pracownicze

Cykliczne spotkania integracyjne i motywacyjne

SMART lunch

Programy rozwojowe i nauka języka angielskiego

Fundusz socjalny

Ubezpieczenie grupowe

Pracownicze inicjatywy sportowe

Działalność charytatywna

Dla Pepco to dzieci oraz organizacja ich czasu wolnego, rozwój, edukacja i wyrównywanie szans życiowych są priorytetem w działaniach prospołecznych. Współpracujemy z organizacjami pożytku publicznego, tworzymy własne programy pomocowe, angażujemy się jako wolontariusze. W każdym z krajów, w którym funkcjonujemy, podejmujemy zróżnicowane inicjatywy skierowane do dzieci.

Wszystkie projekty społeczne finansujemy dzięki zyskom ze sprzedaży misiów charytatywnych i toreb na zakupy.

Współpracujemy między innymi z:

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci (TPD), to najstarsza polska organizacja pożytku publicznego, która skupia się na pomocy dzieciom ze środowisk grożących wykluczeniem społecznym. Posiada placówki i ogniska wychowawcze w całej Polsce. Pepco i TPD współpracują ze sobą już od kilku lat, dzięki czemu mali podopieczni świetlic w całym kraju, przez cały rok, uczestniczą w zajęciach rozwijających ich zainteresowania, a w wakacje wyjeżdżają na letnie obozy. W stałym asortymencie Pepco znaleźć można produkt specjalny – misie charytatywne, z których zysk trafia na realizację projektów TPD.

Przejdź na stronę Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Happy Kids

Jesteśmy organizacją mającą na celu tworzenie i prowadzenie rodzinnych domów dziecka, w których na wiele lat znajdują schronienie i miłość dzieci zaniedbane, krzywdzone, ze środowisk marginalizowanych i pozbawione opieki rodziców biologicznych.

Przejdź na stronę Happy Kids

SOS Wioski Dziecięce

Wioski to zainspirowana filozofią reggio emilia miejsca dla dzieci w wieku 1-3 prowadzonych przez zespoły wykwalifikowanych nauczycieli w oparciu o innowacyjną pedagogikę. Czym różnią się od tradycyjnych żłobków? Jedzenie, adaptacja, wnętrza — więcej we wpisie.

Przejdź na stronę SOS Wioski Dziecięce

Projekt Life.On

Life.On to wspólny projekt Pepco i Fundacji Atalaya, która wspiera młodzież opuszczającą pieczę zastępczą w usamodzielnianiu się i wchodzeniu w dorosłość. W ramach Life.On, dzięki wsparciu finansowemu i rzeczowemu Pepco, podopieczni Fundacji otrzymają pomoc w takich obszarach, jak: remonty i wyposażenie mieszkań treningowych i socjalnych; kursy zawodowe, edukacyjne, korepetycje; zakup sprzętu i oprogramowania niezbędnego do rozwijania umiejętności zawodowych; warsztaty rozwojowe, w tym wyjazdy integracyjne oraz planowanie ścieżki kariery.

Przejdź na stronę Fundacji Atalaya

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Telefon 116 111 prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę przez 7 dni w tygodniu, 24 na dobę, odpowiada na potrzeby polskich dzieci, które na ogół z racji swojego wieku lub/i bagatelizowania przez dorosłych ich problemów są narażone na samotność i poczucie, że są same ze swoim trudnościami, że nie ma nikogo, kto mógłby im pomóc. Przekazane dotychczas przez Pepco 1,3 mln zł wsparło działalność Telefonu Zaufania: 6000 godzin pracy konsultantów, którzy odebrali ok. 8500 połączeń, odpowiedzieli na ok. 1 000  wiadomości i przeprowadzili 110 interwencji ratujących życie i zdrowie dzieci

Przejdź na stronę Fundacji

Fundacja Świętego Mikołaja

Fundacja Świętego Mikołaja od 25 lat zajmuje się pomocą dzieciom i młodzieży w potrzebie. Specjalizuje się w wyrównywaniu szans edukacyjnych. Nasza współpraca rozpoczęła się w 2020 roku: kupiliśmy laptopy dla ponad setki dzieci wykluczonych cyfrowo w trakcie pandemii, fundujemy roczne stypendia dla zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin, wspólnie pomagamy dzieciom z Ukrainy dzięki Przystaniom Świętego Mikołaja. Wspieramy również program rozwojowy dedykowany młodym społecznikom - Akademię Liderów.

Przejdź na stronę Fundacji

Projekty własne

Pepcolandia

Pepcolandia to program pomocy dzieciom, napędzany zaangażowaniem i dobrym sercem naszych pracowników. Dzięki nim, do lokalnych organizacji pozarządowych trafiają granty na realizację projektów dedykowanych dzieciom. W ubiegłym roku w Polsce wsparliśmy ponad 160 projektów. Program działa również na innych rynkach, gdzie obecne jest Pepco, m.in. w Rumunii, Czechach, Litwie i Łotwie.

Szlachetna paczka

Pracownicy Pepco pomagają „pełną paczką”. Do akcji, którą organizujemy w celu wsparcia ogólnopolskiej inicjatywy „Szlachetna Paczka”, zgłasza się co roku kilkuset pracowników ze sklepów z całego kraju, centrali oraz naszych centrów dystrybucji.

Cyfrolatki

Cyfrolatki to specjalny program edukacyjny o bezpieczeństwie w sieci, realizowany we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. Dzięki Cyfrolatkom dzieci uczą się czym jest hejt i mowa nienawiści w sieci, jak sobie z nią radzić oraz jak bezpiecznie funkcjonować w cyberświecie.

Do tej pory w warsztatach, lekcjach szkolnych czy happeningach samodzielnie przygotowanych przez podopiecznych TPD, uczestniczyło ponad 2500 dzieci.

Klienci Pepco też pomagają

Misie charytatywne

Są mięciutkie, niezwykle urocze i dają podwójną radość. Nasze Charytatywne Misie czekają w sklepach w aż 13 krajach, w których obecne jest Pepco. 100% zysku z ich sprzedaży przekazujemy na wsparcie rozwoju osobistego, kreatywnego spędzania wolnego czasu i dobrego samopoczucia dzieci znajdujących się pod opieką lokalnych organizacji charytatywnych. W Polsce wspieramy rozwój i edukację podopiecznych Fundacji Świętego Mikołaja. Kupując misia, nasi klienci dzielą się dobrem z dziećmi!

Dlaczego warto kupować w Pepco?

Zawsze blisko ciebie

Ponad 1000 sklepów na terenie całego kraju. Jesteśmy zawsze blisko Ciebie.

Zawsze niskie ceny

W Pepco znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz w niskich cenach.

Oczekuj więcej, płać mniej

W Pepco znajdziesz dobrą jakość, najnowsze trendy i szeroki wybór.

Kupuj bez obaw

Masz 30-dniowe prawo do zwrotu towaru w dowolnym sklepie na terenie kraju.