Spis treści:

  1. Czas na wybór dywaników łazienkowych!
  2. Na co zwracać uwagę przy wyborze dywanika do łazienki?
  3. Estetyka, czyli kształty i kolory

Ciepło, bezpiecznie i zgodnie z przyjętą aranżacją. Dywaniki łazienkowe to must have, nie tylko tego sezonu! Układane tuż obok wanny bądź kabiny prysznicowej, zapewniają miłe ciepło, gdy wychodzi się z relaksującej kąpieli. Jeśli posiadają antypoślizgową warstwę, gwarantują bezpieczeństwo, ponieważ nie ma ryzyka poślizgnięcia się na gładkich płytkach. W Pepco postawiliśmy na dywaniki łazienkowe w różnych rozmiarach i kształtach, o ciekawych zestawieniach kolorystycznych, jak i wzorach, bo doskonale wiemy, że takie akcesorium, choć przede wszystkim praktyczne, musi pasować do aranżacji łazienki!

Czas na wybór dywaników łazienkowych!

Jak wybrać odpowiedni dywanik łazienkowy? To zależy, czego oczekujemy. Różnice są nie tylko w kolorach, wzorach czy kształtach, ale i zastosowanych materiałach. Na początek musimy Was jednak poinformować, że w Pepco znajdziecie szeroką gamę dywaników łazienkowych, które zachwycą jakością, estetyką i ceną!

W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na materiał, z jakiego wykonany jest dywanik. Decydować on będzie o wyglądzie, ale i wytrzymałości oraz możliwości utrzymania w czystości danego dywanika.

Co wybrać? Jeśli ma być ciepło w stopy po wyjściu z wanny czy spod prysznica, miękko i przyjemnie, sprawdzą się dywaniki łazienkowe wykonane z bawełny lub dywaniki frotte. Warto pamiętać, aby ich włos nie był zbyt długi, bo to oznacza równie długi czas schnięcia. Dywanik narażony na ciągłą wilgoć, jest trudniejszy do utrzymania w czystości i mniej higieniczny. Jeśli pojawia się chęć, by w tej okolicy łazienki zastosować produkt, który przypomina miniaturkę tradycyjnych dywanów, należy zadbać o jego bardzo dokładne wysuszenie. Niektóre z takich dywaników mogą być prane w pralkach, co ułatwia utrzymanie ich w czystości i zapewnienie pełnej higieny, bez ryzyka rozwoju grzybów czy pleśni.

Ten mały minus nie oznacza, że dywaniki łazienkowe z dłuższym włosem, które są bardzo miękkie i puszyste, nie mogą zagościć w naszych łazienkach. Pepco radzi, by wybierając je, znaleźć dla nich miejsce na przykład koło umywalki czy muszli klozetowej, gdzie nie są tak mocno narażone na wilgoć. Z kolei tuż obok wanny, bądź kabiny prysznicowej, można położyć matę bambusową lub wykonaną z mikrofibry. Ich atutem jest bardzo dobre pochłanianie wilgoci, szybkie schnięcie i łatwość utrzymania w czystości.

Dywaniki tekstylne mogą bazować na naturalnych, syntetycznych lub sztucznych materiałach. Są bardzo przyjemne w dotyku, ale i niezwykle ciepłe. Będą więc idealnym rozwiązaniem, jeśli w łazience nie zastosowano ogrzewania podłogowego.

A może dywanik gumowy? Modele, które posiadają specjalne wypustki, doskonale masują stopy. Jego niepodważalnym atutem jest duża przyczepność do podłoża i wysoka odporność na wodę. W zależności od wybranego modelu, takie produkty mogą być nawet używane bezpośrednio w wannie lub kabinie prysznicowej.

Na co zwracać uwagę przy wyborze dywanika do łazienki?

Skoro mówimy o bezpieczeństwie, musimy zwracać uwagę na gumowe obszycie od spodu. Dywaniki łazienkowe z takim zabezpieczeniem, nie przesuwają się nawet na gładkich płytkach. Nie ślizgają się, stąd podczas wychodzenia z kąpieli, wcale nie trzeba myśleć o szczególnie ostrożnym stawianiu stóp!

Wspomniana już łatwość utrzymania w czystości, to kwestia, która na pewno nie jest nam obojętna! Dywaniki łazienkowe, które nadają się do prania w pralce, to ogromna wygoda. Nie oznacza to jednak, że z czyszczeniem innych sobie nie poradzimy. Chodzi o to, by dbać o nie regularnie, a po każdym wyjściu z kąpieli znaleźć dla nich miejsce, w którym będą mogły dobrze wyschnąć. To uchroni nie tylko przed tworzeniem się środowiska sprzyjającego rozwojowi drobnoustrojów, ale i sprawi, że kolorowy, wzorzysty dywanik, na dłużej zachowa swój piękny wygląd!

Estetyka, czyli kształty i kolory

W Pepco nie zabrakło dywaników łazienkowych w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach, a także wzorach.

Prostokątny, kwadratowy, okrągły, a może specjalnie wycięty? To zależy! Tuż obok kwadratowej kabiny prysznicowej, najlepiej będzie prezentował się prostokątny dywanik. W przypadku zaokrąglonej, aranżacji dopełni ten z wycięciem lekkiego łuku. Okrągłe dywaniki łazienkowe ciekawie prezentują się w małych łazienkach, ale i są funkcjonalnym rozwiązaniem. Stawiając bowiem na te o większej średnicy, uda się połączyć kilka stref: tę przy wannie lub kabinie prysznicowej, tuż obok umywalki, a nawet przy muszli klozetowej. Ten sam kształt dobrze wygląda przy wannach wolnostojących. Te zabudowane, świetnie komponują się z dywanikami prostokątnymi.

Ciekawą alternatywą jest zabawa rozmiarami. W okolicy wanny lub prysznica można ułożyć mniejszy dywanik, a większy pod umywalką. I wreszcie weźmy pod uwagę kształt całego pomieszczenia, jeśli stawiamy głównie na funkcje dekoracyjne dywaników. Łazience prostokątnej można zafundować podłużny dywanik, a tej o kształcie kwadratu, okrągły, ustawiony na środku podłogi.

Co z kolorami? W Pepco mamy ich ogromną gamę! Uwzględnijmy nie tylko własne gusta, ale i aranżację łazienki. Weźmy pod uwagę już zastosowane kolory czy wzory, by barwa bądź deseń, w jakich dostępne są dywaniki łazienkowe, dobrze się z nimi komponowały.