Spis treści:

  1. Nowy kolor ścian w pokoju dziecięcym
  2. Naklejki na ścianę
  3. Fototapety do pokoju dziecięcego
  4. Kolorowe ramki na zdjęcia
  5. Obrazki do pokoju dziecka
  6. Kolorowe pudełka do przechowywania
  7. Nowa pościel dziecięca lub poduszki dekoracyjne
  8. Zmiana oświetlenia

Pokój dziecięcy to wyjątkowe miejsce w domu. To prawdziwe królestwo naszego malucha. Łączy w sobie salę zabaw i sypialnię. W przypadku starszych dzieci jest też miejscem do nauki. Większość z nas robi wszystko, aby prywatna przestrzeń dziecka była nie tylko bezpieczna i funkcjonalna, ale także estetyczna i atrakcyjna wizualnie. Kupujemy meble, tekstylia i dodatki. Wszystko pięknie się prezentuje i doskonale wywiązuje ze swojej roli. Do czasu, aż któregoś dnia nasze dziecko stwierdza, że jego pokój właśnie mu się znudził lub ulubiony bohater, który był motywem przewodnim wystroju wnętrza, przestał być ulubioną postacią. Jak sobie z tym poradzić, szczególnie gdy nie planujemy większego remontu w domu? Dobra wiadomość jest taka, że spektakularną metamorfozę pokoju dziecięcego możemy osiągnąć wprowadzając nawet niewielkie zmiany – przemalowując jedną ze ścian, kupując nowy koc na łóżko, kolorowe pudełka do przechowywania, naklejki na ścianę lub obrazki.

Nowy kolor ścian w pokoju dziecięcym

Nowy kolor ścian to pierwsze, co kojarzy się z metamorfozą wnętrza. Oczywiście nie musimy od razu przemalowywać wszystkich ścian. Oryginalny efekt zmiany uzyskamy przemalowując tylko jedną z nich na inny – kontrastujący kolor. Niezwykle ciekawym zabiegiem jest pomalowanie ściany farbą tablicową. Jako, że dzieciaki uwielbiają rysować po ścianach, takie rozwiązanie na pewno przypadnie im do gustu. W sklepach dostępne są też specjalne farby magnetyczne i fluorescencyjne. Te pierwsze umożliwiają uzyskanie powierzchni, do której można później przyklejać magnesy. Drugie z kolei zapewniają niesamowite efekty wizualne, bo świecą w ciemności! Mała zmiana, a efekt spektakularny.

Naklejki na ścianę

Zamiast przemalowywać pokój dziecka możemy postawić na inne dekoracyjne rozwiązanie – naklejki na ścianę dla dzieci i to właśnie nimi ozdobić najbliższą przestrzeń malucha. Tego typu ozdoby mogą zająć całą ścianę lub tylko wybrany jej fragment. Naklejki na ścianę dla dzieci to dziś bogata gama wzorów i motywów. Do wyboru mamy nie tylko rośliny i zwierzęta, ale także rozmaite postaci z bajek, samochodziki, baloniki, kółka, kropki i kwadraty. Takie naklejki poza tym, że zdobią wnętrze, to również pozwalają na sprytne zatuszowanie wszelkich zabrudzeń, zwłaszcza jeśli w danej chwili nie możemy sobie pozwolić na malowanie. Co ważne, można je wymienić na nowe w momencie, kiedy znudzą się maluchowi. I jeszcze jedno. Dekorowanie przestrzeni naklejkami może być świetną zabawą i dlatego warto zaangażować w tę czynność swoją pociechę. Na pewno będzie dumna, że miała swój wkład w dekorację własnego pokoju.

Fototapety do pokoju dziecięcego

Ciekawym i na pewno bardzo efektownym rozwiązaniem na zmianę wystroju pokoju dziecka jest fototapeta. To właśnie ona zapewni spektakularną metamorfozę i to bez angażowania dużych zasobów czasowych oraz finansowych, ozdobi ściany pokoju dziecięcego wizerunkami ulubionych bohaterów, zwierząt, itp. Fototapety dają możliwość nadążenia za zmiennym gustem naszej pociechy i jeśli faktycznie nie planujemy dużego remontu, warto wziąć je pod uwagę.

Kolorowe ramki na zdjęcia

Wybierając nowe dekoracje do pokoju dziecka na pewno warto nabyć kolorowe ramki na zdjęcia. Obecnie w Pepco do wyboru mamy całe mnóstwo ramek, od pojedynczych, które można ustawić na szafce lub komodzie, poprzez łączone, do powieszenia na ścianie, które z rodzinnych pamiątek pozwalają wyczarować efektowne kolaże. Oryginalna ramka na zdjęcia może ciekawie odmienić przestrzeń i tchnąć w nią powiew świeżości.

Obrazki do pokoju dziecka

Czasami potrzeba naprawdę niewiele, żeby stworzyć wnętrze jak z bajki. Prostym sposobem na metamorfozę są obrazki do pokoju dziecka. Kolorowe, przedstawiające wizerunki zwierząt, roślin, lalek, samochodzików lub planet, pięknie udekorują przestrzeń, w której żyje mały człowiek. Dla starszych dzieci dobrym pomysłem są obrazki z sentencjami lub optymistycznymi hasłami. Przy minimum wysiłku zapewnią spektakularny efekt. Wystarczy zakupić kilka takich obrazków i ustawić je na komodzie lub zawiesić na ścianie tworząc finezyjny kolaż, a przestrzeń od razu zyska nowego charakteru, świeżości i wyrazu.

Kolorowe pudełka do przechowywania

Do tej pory wszystkie zabawki i bibeloty twojego dziecka były ulokowane gdzieś w kącie lub tłoczyły się na półkach? W sklepach Pepco znajdziesz pudełka do przechowywania, z którymi od razu zapanujesz nad chaosem. Poza tym, takie kolorowe i wzorzyste pudła pozwolą stworzyć zupełnie inną aranżację przestrzeni. Dodając nowe pojemniki na zabawki możemy naprawdę niskim kosztem odmienić opatrzony wystrój dziecięcego pokoju. A kiedy obecne pudełka do przechowywania znudzą się naszemu dziecku lub po prostu uszkodzą to w każdej chwili będzie można wymienić je na nowe. To znacznie tańsze niż zakup nowej komody!

Nowa pościel dziecięca lub poduszki dekoracyjne

Wystrój dziecięcego pokoju pomogą odmienić również takie akcesoria jak nowy koc na łóżko, narzuta, poduszki dekoracyjne czy nowa pościel dziecięca również dostępne w sklepach Pepco. Wielu z nas wciąż ich nie docenia, tymczasem mają one ogromną moc. I tak np. dekoracyjne poduszki (ozdobione cekinami lub pięknymi nadrukami) nadadzą wnętrzu bajkowego charakteru, a w razie potrzeby posłużą jako siedziska. Nowa pościel dziecięca również może odmienić charakter pokoju. Wystarczy zmienić jej kolor na zupełnie inny lub dopasować pościel do nowych upodobań malucha, np. wybierając komplet z nowym ulubionym bohaterem dziecka.

Zmiana oświetlenia

Aranżację dziecięcego pokoju można również odświeżyć zmieniając oświetlenie. Wymiana lampy sufitowej na nowy model na pewno zrobi swoje i pomoże odmienić charakter wnętrza. Warto pomyśleć również nad oświetleniem dodatkowym, jak np. nowa lampka nocna dla dzieci, którą możesz kupić w Pepco. Może maluch wyrósł już z dotychczasowej i wolałby coś innego? Rozwiązaniem są kultowe dziś cotton balls oraz girlandy z żarówek, które można zawiesić nad łóżkiem dziecka. Lampki w postaci gwiazdki, chmurki czy księżyca również sprawdzą się idealnie i pomogą odmienić przestrzeń. Prawda jest taka, że lampka nocna dla dzieci to stosunkowo niedrogi wydatek, który może zdziałać prawdziwe cuda, więc warto rozważyć jej zakup.