Spis treści:

  1. Rola obuwia dziecięcego
  2. Postaw na kapcie dziecięce
  3. Kapcie dziecięce za kostkę
  4. O tym warto pamiętać

//pepco.pl/produkty/dziecko/obuwie/

Ciepłe i wygodne obuwie na chłodniejszy sezon. Zabawne kapcie ze zwierzątkami lub ciekawymi wzorami zachwycą każde dziecko. Mamy dla Was duży wybór wzorów i kolorów za naprawdę niewiele.

Zdjęcia prezentują przykładowe wzory produktów, a ich dostępność może się różnić w zależności od sklepu.

Rola obuwia dziecięcego

Obuwie dziecięce spełnia bardzo ważną rolę w rozwoju stópek malucha, jak i nauce prawidłowego chodzenia. Mówi się, że najzdrowsze dla dzieci do trzech lat, jest chodzenie na bosaka, zarówno w domu, jak i na podwórku. Jeśli warunki pogodowe na to pozwalają, to warto spróbować, jednak nie zawsze obejdzie się bez bucików. Chodzenie na bosaka czy w skarpetkach, jest możliwe tylko wtedy, gdy pozwala na to pogoda, ale i panuje ciepły sezon. Jesienią i zimą, gdy robi się coraz chłodniej, niestety łatwo o wyziębienie. W takich momentach przydają się kapcie dla dzieci. W jaki sposób je dobierać? Co trzeba wiedzieć przed zakupem?

Postaw na kapcie dziecięce

Kapcie dziecięce muszą być przede wszystkim dopasowane rozmiarem do stópki malucha. Nie mogą być ani za małe, ani za duże. Nie należy kupować kapci na wyrost, ponieważ trudno precyzyjnie ocenić, jakiego rozmiaru dziecko będzie potrzebowało za jakiś czas. Może się okazać, że zakupione kapcie są za małe, uciskają paluszki, powodują dyskomfort, ale i negatywnie wpływają na prawidłowe chodzenie. Podobnie się dzieje, gdy kapcie są za duże, bo spadają i zsuwają się z nóżek. To ani wygodne, ani zdrowe dla pociechy. Kapcie dla dziecka trzeba wymienić od razu, kiedy zrobią się za małe. Przecież chodzi o wygodę malucha oraz jego prawidłowy rozwój!

W ofercie Pepco znajdziesz różnego rodzaju kapcie, które dopasujesz nie tylko do wieku i rozmiaru stopy dziecka, ale i sezonu, w którym będą noszone, miejsca oraz upodobań malucha. Uwagę przyciągają przede wszystkim kapcie zwierzaki. Są po prostu urocze! Każde dziecko lubi poznawać zwierzęta, dźwięki dla nich charakterystyczne, dowiadywać się, jaką rolę spełniają w otaczającym ich świecie. Gdy goszczą na kapciach, trudno się nie uśmiechnąć!

Wyobraź sobie miękkie papucie w różowym kolorze i z króliczymi uszami – nie da się w nich nie zakochać! Dla chłopców z kolei kapcie z pandą, krową lub niedźwiedzią łapą. Poza tym, że świetnie się prezentują i interesują najmłodszych, to dodatkowo ocieplają w chłodniejsze dni, doskonale izolują przed zimną podłogą. Jeśli są opatrzone antypoślizgową podeszwą, nie trzeba martwić się o bezpieczeństwo swoich pociech.

Pepco proponuje także kapcie baletki. Czym się wyróżniają? Lekką formą, delikatnością, materiałami przyjaznymi dla skóry. Założone na gołą stopę tuż po kąpieli nie pozwalają na wychłodzenie. Jesienią czy zimą sprawiają, że chodzenie po domu i zabawy, nie tylko na podłodze wyłożonej dywanem czy wykładziną, nie niosą ryzyka przeziębienia. Do tego dopasowane kolorem czy wzorem do gustów dziecka, przynoszą mnóstwo radości, a przecież o to chodzi!

Kapcie dziecięce za kostkę

Kapcie dziecięce za kostkę, to propozycja dla największych zmarzluchów. Jeśli skarpetki to zbyt mało, a podciągające się podczas zabaw nogawki spodenek sprawiają, że czuje się chłodny powiew na nóżkach, ich wybór przyniesie ukojenie dzieciom. Są miłe i miękkie w dotyku, przypominają ulubione maskotki! Do tego bajeczne i soczyste, żywe kolory. Trudno o lepszy wybór.

O czym warto pamiętać kupując kapcie dla dzieci? Przede wszystkim o materiale, z jakiego są wykonane. Poza już wspomnianym dopasowaniem rozmiaru. Naturalne materiały są najbardziej przyjazne, trwałe i dobrze się noszą. Antypoślizgowe podeszwy to większe bezpieczeństwo poruszania się maluchów. Wszystkie dodatkowe elementy, jak guziczki czy inne ozdoby, które są przyszyte bądź w inny sposób przymocowane, nie powinny być możliwe do oderwania przez dziecko. Grozi to bowiem połknięciem i zadławieniem. Im mniejszy maluch, tym mniej takich dodatków powinno się znajdować na kapciach. Ten rodzaj obuwia dość szybko się brudzi, dlatego poza trwałością wykonania czy kolorystyką, warto zwracać uwagę na to, jak prezentuje się całość i czy będzie łatwa do uprania, wysuszenia. W końcu nie chodzi o to, by w krótkim czasie kupować nową parę kapci.

O tym warto pamiętać

Wybierając kapcie dziecięce, należy bacznie przyglądać się zapięciom. Nie powinny one sprawiać problemów z zakładaniem i zdejmowaniem, zarówno rodzicom, jak i maluchom, które z czasem uczą się samodzielnego ubierania. Zapięcia muszą być trwałe, wygodne, ale i umieszczone w taki sposób, aby nie przeszkadzały podczas chodzenia, biegania i zabaw. Nie mogą obcierać, ranić ani wbijać się w stópkę dziecka, jednocześnie mają za zadanie utrzymywać kapcie na swoim miejscu.

Najlepsza podeszwa, to taka, która poza dobrą przyczepnością, jest cienka i elastyczna. Powinna bez problemu zginać się w miejscu, w którym dziecko zgina palce. Wysokość kapci musi ponadto zapewniać swobodę poruszania nóżką w kostce, dlatego buciki wyższe, o ile są miękkie i wygodne, dobrze sprawdzą się zakładane jedynie w najzimniejszych dniach. Przestrzegając tych zasad uda się dobrać kapcie dla dzieci, które zadowolą rodziców i najmłodszych użytkowników.