Spis treści:

  1. Pokój dziecięcy dla twojej pociechy
  2. Jak dobrać dodatki do pokoju dziecięcego?
  3. Pokój dziecięcy – jakie dodatki i akcesoria wybrać?

Zastanawiasz się, w jaki sposób nieco odświeżyć aranżację pokoju twojego dziecka? A może chcesz wprowadzić do wnętrza nieco bajkowego klimatu? Poznaj piękne i użyteczne akcesoria do pokoju dziecka w każdym wieku!

Pokój dziecięcy dla twojej pociechy

Pokój dziecka to pomieszczenie, w którym twój maluch czy nastolatek spędza mnóstwo czasu – i to nie tylko w czasie obecnie panującej pandemii. Zależnie od wieku dziecka może ono robić w jego wnętrzu przeróżne rzeczy. Począwszy od oczywiście wypoczynku, przez szeroko rozumiane zabawy, aż po odrabianie lekcji czy realizowanie swoich pasji. Nie ulega wątpliwości, że pokój dziecięcy to pod względem wystroju też najbardziej wyjątkowe pomieszczenie w całym gospodarstwie domowym. Musi być on dopasowany do malucha lub nastolatka pod każdym względem, co nierzadko wymaga kupna odpowiednich mebli, takich jak choćby szafa, stolik i krzesełka dla dzieci, a także innych dodatków.

Wśród takich praktycznych i niezwykle estetycznych akcesoriów do pokoju dziecięcego można wymienić chociażby kocyki, ramki na zdjęcia, poduszki, różnego typu oświetlenie, a także szkatułki i pojemniki na drobiazgi czy zabawki. Wszystkie produkty cechują się doskonałym designem oraz świetnym wzornictwem, dzięki czemu bez trudu przypadną do gustu każdego dziecka. Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że diabeł tkwi w szczegółach, dlatego tak drobne i pozornie niewiele znaczące dodatki mogą sprawić, że pokój dziecięcy będzie wyglądał niczym z bajki. Aranżacja wnętrz za pomocą tego typu akcesoriów nie tylko jest łatwa i nie zajmuje wiele czasu, ale również nie wiąże się z dużymi wydatkami.

Jak dobrać dodatki do pokoju dziecięcego?

Zarówno przy wybieraniu kluczowych mebli do pokoju dziecięcego, jak i drobnych akcesoriów, należy kierować się podobnymi czynnikami. Jednym z najważniejszych jest oczywiście wiek i płeć twojej pociechy. Zupełnie inne przedmioty sprawdzą się w pokoju dla dziewczynki w wieku 6 lat, co innego natomiast należy umieścić w pokoju nastoletniego chłopca. Sam wiek to oczywiście nie wszystko, przed dokonaniem zakupu weź też pod uwagę zainteresowania dziecka. Maluch czy nastolatek – każde dziecko o wiele lepiej czuje się w swoim pokoju, jeśli nie brakuje w nim motywów związanych z jego pasjami czy hobby. 

Przyjrzyj się też samym drobiazgom. Chodzi tu np. o ich materiał wykonania, od czego często zależy ich solidność czy bezpieczeństwo użytkowania. Zazwyczaj preferowane są też barwne wykończenia. Dzieci uwielbiają wszelkiego typu akcesoria z wizerunkami ich ulubionych bajkowych bohaterów, dziewczyny zwykle kochają też różne odcienie różu, podczas gdy chłopcy zazwyczaj preferują m.in. kolor niebieski czy granatowy. W naszej ofercie znajduje się mnóstwo drobiazgów i dodatków do pokoju dziecięcego utrzymanych w tych właśnie kolorystykach, a do tego dostępne są też akcesoria uniwersalne, które przypadną do gustu zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. To ty decydujesz o ostatecznym wyglądzie pokoju twojej pociechy, staraj się zawsze choć w części brać pod uwagę zdanie dziecka – to przecież ono będzie spędzało tu najwięcej czasu.

Pokój dziecięcy – jakie dodatki i akcesoria wybrać?

Do twojego wyboru jest oczywiście bardzo szeroki zasób akcesoriów do pokoju dziecięcego w każdym wieku. Jednym z uniwersalnych i niezwykle przydatnych dodatków jest kocyk – najlepiej z podobizną lubianego bohatera z bajki czy kreskówki. W ten sposób maluch łatwiej zaśnie, może też przykryć się kocykiem, np. czytając książkę czy komiks. A poza tym kocyk w wielu zabawach staje się najlepszą z możliwych peleryn – a to przecież tylko jedno z wielu możliwych jego wykorzystań. A skoro już mowa o kocyku, to nie można pominąć przy tym również poduszki. Różne rozmiary czy bogactwo wzorów sprawią, że bez trudu wybierzesz poduszkę doskonałą na każdą okazję, która stanie się też ważnym elementem bajkowej aranżacji wnętrza pokoju dziecięcego.

Zupełnie innego typu dodatkiem jest ramka na zdjęcia w bajkowym klimacie. Ten bardzo subtelny przedmiot pozwala na umieszczenie zdjęcia przywołującego w pamięci wspaniałe chwile, a do tego może znacznie ubarwić półkę czy biurko. Wybierz ramkę z ulubionym motywem dziecka i razem zdecydujcie, która fotografia ozdobi pokój twojej pociechy. Nie można pominąć też kul świetlnych – doskonale sprawdzają się jako subtelne oświetlenie ułatwiające maluchowi zaśnięcie. Bardzo praktycznym dodatkiem jest również barwny zegar.

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednym dodatku do pokoju dziecięcego, który przy okazji jest nadzwyczaj użyteczny. Chodzi tu o wszelkiego rodzaju pojemniki, pudełka i szkatuły. W ich wnętrzu dziecko może przechowywać zabawki, książki, biżuterię i wiele innych przedmiotów. Dzięki temu maluch będzie uczył się zachowania porządku – samodzielnie wybierze i ułoży zawartość danego pojemnika i w dowolnej chwili skorzysta ze schowanych tam zabawek czy gadżetów. A do tego wszystkie pudełka i szkatuły są wykonane w barwnych, bajkowych motywach, co w estetyczny sposób wzbogaca aranżację wnętrza. Sprawdź asortyment dodatków i akcesoriów do pokoju dziecięcego, który został utrzymany w bardzo atrakcyjnych cenach. Z pewnością bez trudu znajdziesz tu produkty wprost stworzone do pokoiku twojej pociechy!