Spis treści:

  1. Zastawa stołowa — kubki, filiżanki, talerzyki
  2. Pojemniki do przechowywania żywności
  3. Gotuj, serwuj, eksponuj

Wiosna to czas, kiedy najchętniej podejmujemy decyzje o zmianach w naszym życiu. Pierwsze podmuchy ciepłego powietrza, zieleniąca się trawa i świergot ptaków za oknem zwiastują też czas porządków, nierzadko remontów i wprowadzania do domu nowości związanych z odświeżaniem wyglądu mieszkania. Dodatki do kuchni tej wiosny to hołd oddany tradycji. Pastelowe kolory, zgrabne formy i ponadczasowe wzornictwo — oto trendy w Pepco.

Zastawa stołowa — kubki, filiżanki, talerzyki

Nic tak nie budzi do życia i nie poprawia nastroju, jak poranna kawa w słonecznej kuchni, na balkonie czy na tarasie. Gdy nie możemy podać jej w starych naczyniach, warto zajrzeć do Pepco, w którym właśnie teraz prezentowana jest najnowsza kolekcja kubków, filiżanek i talerzyków. Wyraźnie widać, jakie motywy tej wiosny są modne: kwiaty, motyle, bujna roślinność przewodzą kolekcji z naszych sklepów. Bzy, koniczyna czy maki, nawet w pochmurny dzień wprowadzają do kuchni prawdziwy maj. 

Warto pamiętać, że naczynia z Pepco nie tylko są estetyczne, ale także trwałe i można je myć w zmywarce. Zaproś na kawę sąsiadkę, przyjaciółkę, zaserwuj herbatę w kubku lub filiżance, nałóż ciasto i owoce na talerze, które wygląda jak z ekskluzywnego serwisu! Serwując kawę, herbatę lub częstując obiadem, nie możemy zapomnieć o pięknym nakryciu stołu. Warto wykorzystać więc kolorowe obrusy, serwety, a tam, gdzie ochrona stołu jest wyjątkowo ważna ze względu na jego wrażliwą strukturę, można wspomóc się podkładkami na stół. 

Podkładki na stół z Pepco to szeroka gama produktów z tworzyw sztucznych, tkanin, sznurka, korka i innych, na których ustawić można i ciepły garnek, i filiżankę z kakao. Maty stołowe okrągłe i prostokątne są nie tylko praktyczne, ale także stanowią wyjątkową ozdobę. Jeśli się zamoczą, można je przetrzeć, jeśli zakruszą, wytrzepać, jeśli wybrudzą, wytrzeć wilgotną ściereczką. Pamiętajmy, że takie domowe dodatki nie tylko są dekoracją, ale także ułatwiają życie i chronią drewniane meble. Wolny czas warto poświęcić na przyjemności, a nie pranie i ciągłe sprzątanie. 

Pojemniki do przechowywania żywności

Skoro wiosna, to porządki, a jak porządki, to układanie na półkach, w szafkach i spiżarce. Każdy z nas powinien przynajmniej raz w roku przejrzeć swoje zapasy i pozbyć się przeterminowanych sypkich produktów. Takie towary jak mąka, makaron, ryż, kasze i płatki powinny być też odpowiednio zapakowane. Nie wolno przechowywać ich w opakowaniach przyniesionych ze sklepu, bo szybko mogą stać się pożywką dla moli spożywczych. Tym, co chroni artykuły spożywcze, jest pojemnik na żywność. 

W Pepco kupić można różnorodne, plastikowe, szklane, metalowe pojemniki na żywność, w których bez obaw przechowamy zapasy kupione w sklepach. Niektóre są przezroczyste, inne ze wzorami, zawsze jednak wyglądają estetycznie. Nie trzeba więc wszystkich chować przed ciekawskim wzrokiem mieszkańców domu i innych użytkowników kuchni ani przed odwiedzającymi nas gośćmi. Można wyeksponować je na kuchennym blacie. Wszelkie słoiki, pojemniki na żywność i pojemniki na przyprawy z Pepco znakomicie sprawdzają się również w kuchniach, w których zamontowano otwarte półki. Są łatwe do umycia, niestraszna jest im para wodna czy chlapiący z patelni tłuszcz. Można je dobrać wizualnie do innych naczyń z Pepco. 

Hitem, już od kilku sezonów, są małe słoiczki na przyprawy, łakocie i drobne produkty. Zakręcane, stojące na boku i z pokrywką u góry pojemniki na przyprawy pozwalają na przechowywanie, ale także są prawdziwą inspiracją dla miłośników DIY. Polecamy je każdemu, kto docenia prostą formę i lubi przedmioty niezwykle uniwersalne.

Gotuj, serwuj, eksponuj

Lubisz gotowanie, ale czasami już czujesz znużenie i na nic nie masz ochoty? Wiosną, kiedy przychodzi przesilenie, wiele osób czuje się zmęczonych, znużonych i najchętniej sięgałoby po słodycze. Kolorowe naczynia do gotowania i serwowania prostych potraw każdego zmobilizują do przygotowywania pysznych dań. 

W Pepco możesz kupić formy i naczynia żaroodporne inne niż wszystkie. Są pastelowe, finezyjne, wprost urocze, a znoszą wysokie temperatury, mycie w zmywarce i codzienne przygotowywanie wszelkich zapiekanek, mięs czy ryb. Możesz w nich piec, ale także podawać dania bezpośrednio na stół, na przykład kładąc formę na korkowej podkładce stołowej. Nie zapomnij podać sztućców, które także stanowią część oferty z wiosennymi naczyniami i dodatkami do kuchni. Sałatkę, surówkę czy po prostu świeże warzywa lub owoce możesz położyć na stole w kolorowej, pasującej do naczyń żaroodpornych i pojemników do przechowywania żywności misie. 

Wybieraj, łącz, miksuj wzory, skup się na tym, co sprawia Ci przyjemność i przeżyj tę wiosnę radośnie z kuchennymi akcesoriami Pepco.