Spis treści:

  1. Urban jungle na wyciągnięcie ręki
  2. Na czym polega urban jungle?
  3. Akcesoria i dodatki do domu w stylu urban jungle

Znasz styl urban jungle? To nie tylko sposób bardzo modny na aranżację wnętrza, ale też niedrogi i niezwykle estetyczny. Sprawdź, jak wprowadzić motywy roślinne do swojego mieszkania, by cieszyć się wystrojem urban jungle każdego dnia!

Urban jungle na wyciągnięcie ręki

Każdy z nas ceni sobie estetyczny i przyjazny dla oczu wystrój pomieszczeń, nie bez znaczenia są także szeroko rozumiane praktyczne dodatki. Co pewien czas na rynku pojawiają się nowe trendy, które otwierają przed tobą zupełnie nowe możliwości aranżacji wnętrz. W wielu przypadkach nie wiąże się to nawet z dużym remontem czy wymianą mebli, a jedynie z dodaniem choć kilku drobiazgów i detali, które zupełnie odmienią panującą tam atmosferę.

Bez wątpienia jednym z hitów ostatnich lat jest tzw. urban jungle, wyrażenie to można przetłumaczyć jako „miejska dżungla”. Jak nietrudno się domyślić, tego rodzaju wystrój polega na uzupełnieniu wnętrza w liczne motywy związane z naturą, przyrodą i środowiskiem naturalnym. Oczywiście w pierwszej kolejności do głowy przychodzą kwiaty oraz wszelka roślinność, która udekoruje pomieszczenie i nada mu harmonii. Okazuje się jednak, że nie są to jedyne elementy doskonale wpisujące się w motyw urban jungle. Poznaj najlepsze sposoby na zmianę aranżacji w domu, które nie wymagają dużych wydatków.

Na czym polega urban jungle?

Świat na dobre usłyszał o motywie urban jungle dopiero kilka lat temu, choć oczywiście istniał on znacznie wcześniej. Niedawne zyskanie popularności sprawiło, że obecnie do twojego wyboru jest bardzie wiele produktów i dekoracji do domu, które potrafią zdziałać cuda. Nim jednak wybierzesz najlepsze, warto dowiedzieć się, na czym polega styl urban jungle.

Dominującą barwą jest oczywiście zieleń, w pełni dopuszczalne są też wszystkie jej odcienie. Świetnie komponują się z tym również inne kolory obecne w przyrodzie, np. żółty czy czerwony. Pamiętaj jednak, że urban jungle z założenia nie jest feerią nasyconych barw. Zadaniem motywów roślinnych jest raczej wprowadzenie do wnętrza harmonii, co z kolei pozwala na zrelaksowanie się i pozbycie stresu. Nie bez powodu powszechnie uważa się, że pomieszczenia utrzymane w stylu urban jungle sprzyjają wypoczynkowi. Warto też dodać, że motyw roślinny może być umieszczony na niemal dowolnej dekoracji do domu. Urban jungle z pewnością nie jest też minimalistyczny – wręcz przeciwnie, raczej w dużej mierze wypełnia pomieszczenie, dlatego też najlepiej sprawdza się przy dość dużych wnętrzach.

Akcesoria i dodatki do domu w stylu urban jungle

Urządzając pomieszczenie w aranżacji urban jungle, trzeba zacząć od roślin. Tu wybór jest ogromny i zależy niemal wyłącznie od twoich preferencji. Zdecyduj, czy wolisz duże rośliny doniczkowe, które możesz postawić na podłodze, a może mniejsze kwiaty do postawienia na parapecie, szafce lub stole. Zwróć jednak uwagę, aby właściwie dobrać typ rośliny do warunków panujących w pomieszczeniu – chodzi tu oczywiście o nasłonecznienie, temperaturę czy wilgotność. W ten sposób dopasujesz kwiaty lub inną roślinność tak, aby doskonale się rozrastała i dzięki temu tworzyła wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju klimat.

Żywa roślinność bez wątpienia prezentuje się przepięknie, wymaga jednak dość troskliwej pielęgnacji. Jeśli jesteś nieco roztargniony i zapominasz np. o ich podlewaniu, możesz zdecydować się na nieco rzadziej spotykane rozwiązanie i ozdobienie wnętrza sztuczną roślinnością. W wielu przypadkach bardzo trudno określić, czy dany kwiatek jest sztuczny czy prawdziwy. Precyzyjne wykonanie potrafi oszukać nawet najczujniejsze oko. W ofercie znajdziesz mnóstwo interesujących propozycji – zarówno prawdziwej, jak i sztucznej roślinności.

Skoro już mowa o roślinności, nie można w tym miejscu pominąć wszelkiego rodzaju doniczek i skrzynek, w których będzie ona utrzymywana. Tu także wybór jest bardzo szeroki, z łatwością dopasujesz je do pozostałej aranżacji pomieszczenia. W ten sposób stworzysz wspaniałą kompozycję w swoim salonie czy sypialni. Warto też dodać, że doniczki same w sobie także mogą posiadać roślinny motyw, co będzie stanowiło dodatkowy atut estetyczny.

Urban jungle to jednak nie tylko roślinność, ale też pozostałe dekoracje do domu. Możesz skorzystać właściwie ze wszystkiego, co posiada motyw roślinny, nawiązuje do niego lub świetnie się z nim komponuje. Ogromną popularnością cieszą się poduszki i koce w klimacie urban jungle. Nie dość, że znakomicie uzupełniają aranżację wnętrza i są wspaniałą ozdobą do domu, to do tego są niezwykle praktyczne. Drzemka po pracy w pomieszczeniu urban jungle z wygodnymi i znakomicie dobranymi poduszkami oraz pod kocem w tym samym klimacie to rewelacyjny pomysł na szybką regenerację. Nie musisz kupować nowych poduszek, czasem wystarczy tylko poszewka z odpowiednim wzorem założona na starego jaśka.

To oczywiście nie wszystkie dekoracje do domu, które są utrzymane w klimacie urban jungle. Sprawdź bogaty wybór pozostałych akcesoriów takich jak kubki, ramki do zdjęć oraz wiele innych, dzięki którym każde pomieszczenie w twoim mieszkaniu może stać się ostoją spokoju i harmonii. Świetnym dopełnieniem wnętrza pełnego motywów roślinnych jest subtelne oświetlenie, np. za pomocą lampek LED. Jedynym ograniczeniem jest tylko twoja inwencja i kreatywność, a wszystkie niezbędne dekoracje do domu kupisz w bardzo przystępnej cenie.