Spis treści:

  1. Postaw na domowe gotowanie!
  2. Pojemniki na żywność – już teraz w Pepco
  3. Jak pić więcej wody na co dzień?

Bogata w rozmaite składniki odżywcze, zrównoważona dieta w bezpośredni sposób przekłada się na nasze zdrowie i dobre samopoczucie, a także na odporność naszego organizmu. Jeśli więc czujesz, że w Twoim codziennym jadłospisie przydałoby się kilka zmian na lepsze, nie zwlekaj z ich wprowadzeniem. By ułatwić i umilić sobie ten proces, zastanów się nad uzupełnieniem wyposażenia Twojej kuchni o kilka prostych, przydatnych akcesoriów. Co może Ci się przydać? Sprawdź, jakie przybory i gadżety przygotowaliśmy dla Ciebie w Pepco!

Postaw na domowe gotowanie!

Pizza, burger i frytki na lunch? To nie może skończyć się dobrze. Fast foody i częste jedzenie poza domem to jeden z najpoważniejszych problemów, jeśli chodzi o nasze nawyki żywieniowe. Takie praktyki są zresztą zgubne nie tylko dla naszego zdrowia, ale i… portfela – kupując mało wartościowe i tuczące jedzenie na wynos, wydajemy bowiem znacznie więcej pieniędzy niż gotując w domu.

Nie masz czasu na gotowanie na tygodniu? Jest na to rada. Coraz popularniejszy (i słusznie!) staje się tzw. meal prepping, czyli przygotowywanie jedzenia na kilka dni do przodu wtedy, kiedy znajdziesz na to chwilę: np. w weekend czy w wolne popołudnie. Pożywne sałatki makaronowe, apetyczne tortille i wrapy, kaszotto z warzywami… Pomysłów na posiłki, które spokojnie wytrzymają w lodówce kilka dni i które bez problemu można zabrać ze sobą do pracy czy na uczelnię, jest całe mnóstwo. 

Pojemniki na żywność – już teraz w Pepco

By wprowadzić ten pomysł w życie, oprócz pomysłów na przepisy i odrobiny wolnego czasu potrzebne Ci będą także odpowiednie pudełka do przechowywania gotowych smakołyków. W Pepco czekają na Ciebie praktyczne, przezroczyste pojemniki na żywność zamykane na klipsy, dzięki którym przygotowane przez Ciebie dania dłużej zachowają świeżość i walory smakowe. Bez obaw można myć je w zmywarce i używać ich do podgrzewania posiłku w kuchence mikrofalowej. Do wyboru masz dwa komplety pojemników o różnej pojemności:

  • komplet 3 pojemników, w tym 2 sztuki o pojemności 1 l (wym. 20 x 15 x 5,5 cm) oraz 1 sztuka o pojemności 3,6 l (wym. 26,5 x 18,5 x 11 cm);
  • lub komplet 5 pojemników, w tym 4 sztuki o pojemności 190 ml (wym. 10 x 8 x 4,5 cm) oraz 1 sztuka o pojemności 2 l (wym. 19,5 x 14,5 x 10 cm).

Każdy z kompletów dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – z żółtymi lub zielonymi uszczelkami. Zajrzyj do swojego sklepu Pepco i wybierz komplet, który najbardziej Ci odpowiada!

Jak pić więcej wody na co dzień?

Niezwykle ważny dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu jest odpowiedni poziom nawodnienia. Woda stanowi niezbędny element wszystkich kluczowych dla zdrowia i dobrego samopoczucia procesów, które zachodzą w naszym ciele. Dla wielu z nas picie wystarczającej ilości wody na co dzień okazuje się jednak sporym wyzwaniem. Co więcej, często sięgamy po wodę mineralną, która – sprzedawana w plastikowych butelkach – wywiera szkodliwy wpływ na środowisko.

Dobrym rozwiązaniem może być więc dostępny w ofercie Pepco specjalny dzbanek filtrujący Aquaphor (25 zł). Pozwala on w prosty i wygodny sposób filtrować wodę z kranu za pomocą specjalnego filtra dołączonego do zestawu. Dzięki temu woda zdatna do picia jest zawsze pod ręką – nie trzeba już wydawać pieniędzy na wodę w butelkach. Dzbanek filtrujący Aquaphor o pojemności 2,8 l wyposażony jest dodatkowo w licznik wskazujący czas pozostały do wymiany filtra, a także w przesuwaną pokrywkę, która ułatwia nalewanie wody. W Pepco możesz też zaopatrzyć się w zapasowe filtry Aquaphor (10 zł/sztuka). 

Zmieniaj swoje nawyki żywieniowe na lepsze metodą małych kroczków – razem z Pepco!