Mój sklep
LOADER
Menu
Produkty

Oznaczenia PEPCO

ORGANIC COTTON

W całej ofercie produktów bawełnianych w PEPCO dostępna jest specjalna linia artykułów odzieżowych oznaczona etykietą ORGANIC COTTON, która dotyczy konkretnych produktów wykonanych lub zawierających w swoim składzie bawełnę organiczną. Bawełna organiczna jest surowcem pozyskiwanym ręcznie oraz z wykorzystaniem ekologicznych metod uprawy. Na plantacjach stosuje się naturalne środki ochrony roślin, dzięki czemu bawełniany materiał jest wolny od pestycydów. Oznacza to, że proces wytworzenia tej bawełny odbywa się z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju.

RECYCLED POLIESTER

To wewnętrzne oznaczenie PEPCO, które gwarantuje, że dany produkt został wytworzony częściowo lub w całości z poliestru pochodzącego z recyklingu. Wykorzystując odnawialne tworzywa sztuczne, przyczyniamy się do wspierania zrównoważonego rozwoju.

Certyfikaty

OEKO – TEX

OEKO-TEX® Standard 100 to wiodący na świecie niezależny znak bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych, w którym wszystkie elementy produktu – od materiału, po nadruki, guziki, zamki, metki i inne elementy ozdobne – są weryfikowane w celu sprawdzenia pod kątem zawartości szkodliwych substancji chemicznych.

OEKO-TEX® MADE in GREEN jest połączeniem certyfikatu OEKO-TEX® Standard 100, który potwierdza bezpieczeństwo chemiczne produktu oraz certyfikatu OEKO-TEX STeP, który dodatkowo weryfikuje i potwierdza kwestie środowiskowe i społeczne.

 

Dowiedz się więcej o certyfikacie

GOTS (Global Organic Textile Standard)

Certyfikat obejmuje wszystkie etapy produkcji organicznych wyrobów włókienniczych. Standard określa ograniczenia dotyczące pochodzenia przędzy, substancji chemicznych stosowanych w procesie produkcji oraz obejmuje weryfikację norm społecznych i środowiskowych.

 

Dowiedz się więcej o certyfikacie

ORGANIC CONTENT STANDARD

Organic 100 oraz oraz Organic Blendend Content Standard to międzynarodowe standardy weryfikujące zawartość włókien organicznych w wyrobie. Weryfikują przy tym każdy etap pozyskiwania i przetwarzania surowca.

Organic 100 Claim standard jest nadawany produktom zawierającym minimum 95% bawełny pochodzenia organicznego.

Organic Blended Claim Standard z kolei może zostać zastosowany już od zawartości minimum 5% bawełny organicznej w produkcie.

 

Dowiedz się więcej o certyfikatach

GLOBAL RECYCLED STANDARD

Międzynarodowy standard określający wymagania względem włókien pochodzących z recyklingu. Zapewnia kontrolę całego łańcucha produkcji przez zminimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko w zakresie używanych substancji chemicznych, przestrzegania praw człowieka w odniesieniu do warunków pracy czy wynagrodzenia. 

Produkty oznakowane tym standardem muszą zawierać minimum 50% materiału pochodzącego z recyklingu.

 

Dowiedz się więcej o certyfikacie

RECYCLED CLAIM STANDARD

Standardy te weryfikują zawartość włókien pochodzących z recyklingu w produkcie. Certyfikat jest nadawany przez niezależną jednostkę producentom, których produkty zawierają w swoim składzie co najmniej 5% włókien pochodzących z recyklingu.

Recycled Claim Standard 100 umieszczany jest na produkcie, gdy ten zawiera minimum 95% surowców pochodzących z recyklingu.

W pozostałych przypadkach, gdy zawartość włókien z recyklingu jest mniejsza niż 95%, można nadać certyfikat Recycled Claim Standard Blended.

 

Dowiedz się więcej o certyfikatach

VEGAN i VEGETARIAN

Certyfikaty te obejmują produkty spożywcze, przemysłowe oraz kosmetyki. Są dowodem na to, że oferowane produkty nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego.

Vegan – na żadnym etapie produkcji nie wykorzystano surowców zwierzęcych ani żadnej ich części. Nie zawierają produktów odzwierzęcych.

Vegetarian – na żadnym etapie produkcji nie wykorzystano surowców zwierzęcych ani żadnej ich części. Mogą natomiast zawierać produkty odzwierzęce, np. jedwab, miód, pochodne mleka lub jaj (z wyłączeniem jaj z chowu klatkowego).

 

Dowiedz się więcej o certyfikatach

INTERTEK

Jest to międzynarodowy znaki jakości nadawany przez niezależne laboratoria badawcze, w tym Laboratorium Badawcze Intertek. Znak potwierdza, iż dany produkt jest zgodny z normami europejskimi dotyczącymi bezpieczeństwa, jak również z wymaganiami jakościowymi czy użytkowymi wyrobu.

Laboratoria badawcze Intertek przed przyznaniem znaku jakości dokładnie weryfikują produkty pod kątem bezpieczeństwa, trwałości, funkcjonalności, wytrzymałości oraz użyteczności. Weryfikacja obejmuje również kontrolę wyrobów w trakcie procesu produkcyjnego.

 

Dowiedz się więcej na temat znaków certyfikacyjnych od naszego partnera, firmy Intertek

TÜV Rheinland CERTIFIED

Jest to międzynarodowy znaki jakości nadawany przez niezależną jednostkę certyfikującą TÜV Rheinland. Znak jakości potwierdza, iż dany produkt przeszedł proces badań i certyfikacji i jest zgodny z normami europejskimi dotyczącymi bezpieczeństwa, jak również z wymaganiami jakościowymi czy użytkowymi wyrobu.

Jednostka TUV Rheinland przed przyznaniem znaku jakości dokładnie weryfikuje produkty pod kątem bezpieczeństwa, trwałości, funkcjonalności, wytrzymałości oraz użyteczności. Weryfikacja obejmuje również kontrolę wyrobów w trakcie procesu produkcyjnego.

 

Dowiedź się więcej o TÜV Rheinland CERTIFIED