Pudła plastikowe – druga sztuka -50% taniej / Promocja obowiązuje od 16.07 do 29.07.2024 r. / Sprawdź szczegóły

Ulubione (0)

Mój sklep

0

Pepco dołącza do Better Cotton

Better Cotton to jedna z największych organizacji pozarządowych wpierających przyjazne środowiskowo i odpowiedzialne społecznie uprawy bawełny. Tylko w latach 2019-2020 na całym świecie BC przeszkoliło 2,4 miliona rolników w zakresie bardziej zrównoważonych praktyk rolniczych w zakresie mniejszego zużycia wody, dbania o stan gleby i siedlisk przyrodniczych, ograniczania zużycia pestycydów oraz dbania o dobro i prawa pracowników.

Pepco jest pierwszą firmą pochodzącą z Polski, która jest częścią tej inicjatywy.

Niedługo na naszych półkach będzie można znaleźć produkty oznaczone tym logiem. Logo Better Cotton nie oznacza jednak automatycznie, że produkt jest wykonany (w całości) z bawełny BCI. Dzieje się tak, ponieważ bawełna pozyskiwana za pośrednictwem BC jest mieszana z inną bawełną na drodze od pola do produktu końcowego. BC nazywa to „mass balance system”. Tak jak przy zakupie energii odnawialnej: kupując zieloną energię przyczyniasz się do rozwoju czystszej produkcji energii, nie zapewniając za każdym razem że w Twoim gniazdku będzie płynęła tylko taka energia.

W Pepco zobowiązaliśmy się do pozyskania 25% naszej bawełny przez program Better Cotton do roku 2025.

Pozyskując bawełnę za pośrednictwem BC przyczyniamy się do podnoszenia standardów produkcji bawełny, a także pomagamy rolnikom i lokalnemu środowisku. Przeczytaj więcej na: bettercotton.org

Udostępnij:

Dlaczego warto kupować w Pepco?

Zawsze blisko ciebie

Ponad 1000 sklepów na terenie całego kraju. Jesteśmy zawsze blisko Ciebie.

Zawsze niskie ceny

W Pepco znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz w niskich cenach.

Oczekuj więcej, płać mniej

W Pepco znajdziesz dobrą jakość, najnowsze trendy i szeroki wybór.

Kupuj bez obaw

Masz 30-dniowe prawo do zwrotu towaru w dowolnym sklepie na terenie kraju.