Mój sklep
LOADER
Menu
Produkty

Better Cotton to jedna z największych organizacji pozarządowych wpierających przyjazne środowiskowo i odpowiedzialne społecznie uprawy bawełny. Tylko w latach 2019-2020 na całym świecie BC przeszkoliło 2,4 miliona rolników w zakresie bardziej zrównoważonych praktyk rolniczych w zakresie mniejszego zużycia wody, dbania o stan gleby i siedlisk przyrodniczych, ograniczania zużycia pestycydów oraz dbania o dobro i prawa pracowników.

Pepco jest pierwszą firmą pochodzącą z Polski, która jest częścią tej inicjatywy.

Niedługo na naszych półkach będzie można znaleźć produkty oznaczone tym logiem. Logo Better Cotton nie oznacza jednak automatycznie, że produkt jest wykonany (w całości) z bawełny BCI. Dzieje się tak, ponieważ bawełna pozyskiwana za pośrednictwem BC jest mieszana z inną bawełną na drodze od pola do produktu końcowego. BC nazywa to „mass balance system”. Tak jak przy zakupie energii odnawialnej: kupując zieloną energię przyczyniasz się do rozwoju czystszej produkcji energii, nie zapewniając za każdym razem że w Twoim gniazdku będzie płynęła tylko taka energia.

W Pepco zobowiązaliśmy się do pozyskania 25% naszej bawełny przez program Better Cotton do roku 2025.

Pozyskując bawełnę za pośrednictwem BC przyczyniamy się do podnoszenia standardów produkcji bawełny, a także pomagamy rolnikom i lokalnemu środowisku. Przeczytaj więcej na: bettercotton.org