Pudła plastikowe – druga sztuka -50% taniej / Promocja obowiązuje od 16.07 do 29.07.2024 r. / Sprawdź szczegóły

Ulubione (0)

Mój sklep

0

Pepco wspiera program profilaktyczny „Godzina dla Młodych Głów”, realizowany przez Fundację UNAWEZA

Pepco rozpoczęło współpracę z Fundacją UNAWEZA, w ramach projektu MŁODE GŁOWY, którego celem jest zwrócenie uwagi na problemy ze zdrowiem psychicznym wśród młodych osób oraz wprowadzenie bezpłatnych działań profilaktycznych dla młodych, rodziców i nauczycieli.

Według raportu Fundacji UNAWEZA „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”, połowa badanych uczniów w Polsce ma skrajnie niską samoocenę, co trzecia osoba, która wzięła udział w ankiecie nie ma chęci do życia, a ponad połowa czuje się czasami bezużyteczna. Wyniki raportu stanowią punkt wyjścia do opracowania przez fundację kompleksowej oferty edukacyjnej dla dzieci, nauczycieli i rodziców, której zadaniem jest poprawa jakości życia psychicznego dzieci i młodzieży oraz normalizacja sięgania po pomoc.

Młodzi ludzie doświadczają czegoś, co nazwaliśmy triadą kryzysu psychicznego: są przekonani o tym, że nic nie znaczą, niczego nie potrafią i dla nikogo nie są ważni. Wiele sytuacji często postrzeganych jest przez nich jako sytuacje bez wyjścia. Tu z pomocą przychodzi nam kilka zasad tzw. pierwszej pomocy psychologicznej. Każdy z nas może się ich nauczyć po to, by pomagać innym przerywać pasmo cierpienia, które wynika z samotności, niskiego poczucia własnej wartości i braku sprawczości. Udzielanie pierwszej pomocy psychologicznej i wsparcia emocjonalnego to kluczowa kompetencja. Dzięki niej możemy odzyskać wpływ na świat, w którym hasło kryzys psychiczny powoli staje bolesną codziennością wielu z nas. Taki jest też jeden z celów projektu MŁODE GŁOWY – Joanna Flis, psycholożka i ekspertka w Fundacji UNAWEZA.

Przekazane przez Pepco wsparcie finansowe zostanie przeznaczone częściowo na wynagrodzenia ekspertów zajmujących się przygotowaniem materiałów edukacyjnych dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Będą to m.in. scenariusze lekcji, karty pracy, bajka o zdrowiu psychicznym, ćwiczenia i prezentacje dla dzieci ze wszystkich klas szkoły podstawowej, a także klas 1-4 szkół ponadpodstawowych. Pomoc finansowa od Pepco wesprze również stworzenie poradników, wideo oraz webinarów dla rodziców i nauczycieli. W taki sposób odpowiednią edukację otrzymają nie tylko najmłodsi oraz wszystkie grupy, które mogą mieć największy wpływ na poprawę kondycji psychicznej dzieci i młodzieży.

Dołączyliśmy do tego ważnego przedsięwzięcia, ponieważ chcemy wspierać realne działania na rzecz poprawy obecnej sytuacji dzieci i młodzieży, znajdujących się w kryzysie psychicznym. W całej inicjatywie niezwykle istotne jest zadbanie o rozwój kompetencji wychowawczych rodziców i nauczycieli, ponieważ to właśnie oni są często pierwszymi osobami mogącymi zaoferować pomoc – mówi Katarzyna Wilczewska, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Pepco.

Podjęta współpraca, to kolejna inicjatywa społeczna na rzecz najmłodszych, wspierana przez Pepco. Firma od kilku lat aktywnie działa na rzecz wyrównywania szans edukacyjno – rozwojowych dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym, realizując szereg projektów z takimi organizacjami, jak Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Fundacja Świętego Mikołaja, Fundacja Atalaya, Fundacja Happy Kids i Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce. W ramach własnych projektów społecznych, angażuje do działania również pracowników sieci. W odpowiedzi na rosnące problemy ze stanem psychicznym najmłodszych, firma od 2021 roku wspiera inicjatywy, których celem jest pomoc dzieciom w kryzysie psychicznym, jak Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Wsparcie dla programu „Godzina dla Młodych Głów”, to kolejny krok firmy na drodze do polepszenia sytuacji najmłodszych w potrzebie.
Materiały edukacyjne będą dostępne bezpłatnie w szkołach, które zgłoszą się do programu i na stronie www.mlodeglowy.pl.

Udostępnij:

Dlaczego warto kupować w Pepco?

Zawsze blisko ciebie

Ponad 1000 sklepów na terenie całego kraju. Jesteśmy zawsze blisko Ciebie.

Zawsze niskie ceny

W Pepco znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz w niskich cenach.

Oczekuj więcej, płać mniej

W Pepco znajdziesz dobrą jakość, najnowsze trendy i szeroki wybór.

Kupuj bez obaw

Masz 30-dniowe prawo do zwrotu towaru w dowolnym sklepie na terenie kraju.