Przedłużamy promocję! 3 w cenie 2 na zabawki, zabawki dla zwierząt i wszystkie produkty świąteczne do domu // promocja w dniach 1 – 7 grudnia 2023 // Regulamin promocji

Ulubione

Mój sklep

0

Zrównoważony rozwój

Zdajemy sobie sprawę z wpływu, jaki nasza, dynamicznie rozwijająca się sieć wywiera na otoczenie społeczne i środowisko naturalne. To ogromna odpowiedzialność, którą traktujemy bardzo poważnie.
Mając na uwadze dobro obecnych i przyszłych pokoleń, chcemy być inicjatorem pozytywnych zmian: chronić naszą planetę oraz przyczyniać się do poprawy jakości życia naszych pracowników, klientów i lokalnych społeczności.

Środowisko

Stale szukamy sposobów, aby ograniczać wpływ na środowisko we wszystkich obszarach naszego biznesu — od zakupów, po logistykę, organizację sklepów, przestrzeni biurowej czy działania marketingowe.

Better Cotton

W grudniu 2022 Pepco dołączyło do organizacji Better Cotton. To organizacja, której misją jest wspieranie zrównoważonych praktyk uprawy bawełny. BC funkcjonuje w ramach systemu „mass balance system”. Chociaż Better Cotton nie jest fizycznie identyfikowalny w produktach, to dzięki rosnącemu popytowi na zrównoważoną bawełnę farmerzy posiadający licencję BC odnoszą korzyści z programu, a rynek bawełny staje się bardziej zrównoważony. Do 2025 roku co najmniej 25% bawełny pozyskiwanej przez Pepco będzie pozyskiwane w ramach tego programu.

Dowiedz się więcej

Oświetlenie LED w sklepach

Wszystkie nowo otwierane sklepy PEPCO posiadają energooszczędne oświetlenie LED. Prowadzimy także program wymiany starych oświetleń dla najdłużej istniejących sklepów, dzięki czemu już teraz zdecydowana większość naszych sklepów wykorzystuje wyłącznie rozwiązania LED.

Opakowania

W 2020 roku rozpoczęliśmy wdrażanie nowej strategii opakowaniowej, której celem jest zmniejszenie ogólnej ilości opakowań w łańcuchu dostaw i zwiększenie udziału opakowań nadających się do recyklingu i/lub pochodzących z recyklingu — zarówno w przypadku opakowań zbiorczych, jak i tych jednostkowych.

Produkty przyjazne dla środowiska

Konsekwentnie rozszerzamy zakres i dostępność produktów, które są bardziej przyjazne dla środowiska. W naszej ofercie można znaleźć odzież z ekologicznej bawełny organicznej, a wśród niej m.in. ubrania z certyfikatem GOTS (Global Organic Textile Standard). Jest on potwierdzeniem, że każdy etap produkcji odzieży – od surowca po gotowy produkt – był realizowany według kontrolowanych kryteriów społecznych i środowiskowych. W asortymencie PEPCO dostępne są także produkty z certyfikowanego drewna i papieru, produkty z certyfikatem OEKOTEX oraz produkty pochodzące z recyklingu.

Więcej o certyfikatach i bezpieczeństwie produktów w zakładce Nasza Jakość

Wykorzystujemy papier z recyklingu

96% naszych gazetek promocyjnych jest drukowana na papierze pochodzącym z recyklingu.

Odpowiedzialny transport

W PEPCO korzystamy z tzw. transportu intermodalnego, którego głównym założeniem jest szersze wykorzystanie połączeń kolejowych i dróg wodnych. Jest to jeden z najbardziej efektywnych sposobów redukcji emisji gazów cieplarnianych w łańcuchu dostaw.

Dbamy również o zmniejszenie zużycia paliwa i emisji spalin w naszej flocie dystrybucyjnej, które są ograniczane przez efektywne planowanie logistyczne.

Zarządzanie odpadami

W całej sieci segregujemy odpady. Dodatkowo nasze centra dystrybucyjne posiadają wypracowane systemy zbiórki odpadów przemysłowych, które są przekazywane bezpośrednio do recyklingu.

Torby z recyklingu

Wszystkie torby na zakupy sprzedawane w naszych sklepach PEPCO to torby EcoLoop, które są wykonane z przetworzonych odpadów foliowych i zawierają co najmniej 85% materiału pochodzącego z recyklingu. Torby posiadają certyfikat ekologiczny "Blue Angel".

Przyczyniamy się tym samym do redukcji emisji CO2 nawet o 40% w porównaniu z torbami wytworzonymi z surowców kopalnych.

Zbiórka zużytych baterii

We wszystkich sklepach zbieramy zużyte baterie. Przy stanowiskach kasowych znajdują się pojemniki, w których klienci mogą je zostawiać.

Etyczny łańcuch dostaw

Za sukcesem PEPCO stoją ludzie – nasi pracownicy, ale także nasi dostawcy i inni partnerzy biznesowi z całymi swoimi zespołami, którzy wraz z nami wspierają ciągły rozwój naszej firmy. Dlatego nieustannie dążymy do tworzenia możliwie najlepszego środowiska współpracy. Jako odpowiedzialny pracodawca wyznaczamy sobie wysokie standardy etyczne i tego samego oczekujemy od naszych partnerów.

Kodeks postępowania dostawców

Nasz kodeks etyczny dla łańcucha dostaw definiuje wymagania firmy wobec dostawców w zakresie standardów pracy i przestrzegania praw człowieka. Opiera się on na zasadzie Zero Tolerancji dla kwestii, które dla nas i naszych klientów są niezwykle ważne, takich jak: niebezpieczne warunki pracy, przymus pracy, korupcja, uczciwe wynagrodzenie czy praca dzieci.

Przeczytaj dokument

Audyty dostawców

Na straży przestrzegania zasad etycznych przez naszych dostawców czuwa firma audytorowa należąca do Grupy kapitałowej PEPCO. Spółka odpowiada za kilkuetapowy system audytów u dostawców, dzięki którym mamy pewność, że warunki pracy w ich fabrykach są bezpieczne, a ich pracownicy są traktowani zgodnie z obowiązującym prawem i otrzymują uczciwe wynagrodzenie. Podczas audytów dostawcy są oceniani także pod kątem przestrzegania przepisów dot. ochrony środowiska.

Pracownicy

Pepco to ponad 20 000 pracowników w Europie. Nasza firma rozwija się dynamicznie dzięki pracownikom, a pracownicy doskonalą się wraz z nią. Na rozwój zawodowy zawsze spoglądamy z dwóch perspektyw: wynikających z założeń strategii i kultury firmy oraz indywidualnych potrzeb rozwojowych pracowników.
Podstawą naszej codziennej pracy jest niepowtarzalna kultura organizacji o nazwie Pepcooltura, której fundamentem są misja, wizja i wartości.

Nasza PEPCOOLTURA

To sposób, w jaki realizujemy naszą wizję i misję oraz świadomość tego, że wszystko, co robimy ma wartość. Nasz zestaw pięciu wartości – rozwój, miłość do klienta, zespół, szacunek i prostota - pozwala nam zjednoczyć pracowników z różnych działów, stanowisk i kultur. Dzięki wartościom tworzymy silny i zintegrowany zespół, który czerpie wiedzę z wzajemnych doświadczeń oraz wspiera się nawzajem w realizacji wyznaczonych celów.

Rozwój pracowników

Pepco oferuje zróżnicowany pakiet szkoleń i rozwoju zawodowego, zarówno dla pracowników sklepów, jak i centrali. Każdy pracownik przechodzi coroczny proces określający jego indywidualną ścieżkę rozwoju oraz ma do dyspozycji spersonalizowany zasób szkoleń lub e-learningów. Nasz wewnętrzny proces Performance & Development ma za zadanie wspierać menedżerów i pracowników w ich dążeniu do osiągnięcia jak najlepszych wyników pracy oraz doskonalenia kompetencji niezbędnych do efektywnego działania.

Benefity pracownicze

Rozwój zawodowy to nie wszystko. Dlatego nasi pracownicy mają dostęp do szeregu świadczeń pozafinansowych, które ułatwiają im życie, dbanie o własne zdrowie i dobre samopoczucie. Należą do nich:

Kafeteria MyBenefit

Platforma internetowa, na której pracownicy wybierają dla siebie świadczenia spośród tysięcy gotowych propozycji.

Rabat pracowniczy na zakupy w Pepco

Wydarzenia pracownicze

Cykliczne spotkania integracyjne i motywacyjne

SMART lunch

Programy rozwojowe i nauka języka angielskiego

Fundusz socjalny

Ubezpieczenie grupowe

Pracownicze inicjatywy sportowe

Działalność charytatywna

Dla PEPCO to dzieci oraz organizacja ich czasu wolnego, rozwój, edukacja i wyrównywanie szans życiowych są priorytetem w działaniach prospołecznych. Współpracujemy z organizacjami pożytku publicznego, tworzymy własne programy pomocowe, angażujemy się jako wolontariusze. W każdym z krajów, w którym funkcjonujemy, podejmujemy zróżnicowane inicjatywy skierowane do dzieci.

Współpracujemy między innymi z:

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci (TPD), to najstarsza polska organizacja pożytku publicznego, która skupia się na pomocy dzieciom ze środowisk grożących wykluczeniem społecznym. Posiada placówki i ogniska wychowawcze w całej Polsce. PEPCO i TPD współpracują ze sobą już od kilku lat, dzięki czemu mali podopieczni świetlic w całym kraju, przez cały rok, uczestniczą w zajęciach rozwijających ich zainteresowania, a w wakacje wyjeżdżają na letnie obozy. W stałym asortymencie PEPCO znaleźć można produkt specjalny – misie charytatywne, z których zysk trafia na realizację projektów TPD.

Przejdź na stronę Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Happy Kids

Jesteśmy organizacją mającą na celu tworzenie i prowadzenie rodzinnych domów dziecka, w których na wiele lat znajdują schronienie i miłość dzieci zaniedbane, krzywdzone, ze środowisk marginalizowanych i pozbawione opieki rodziców biologicznych.

Przejdź na stronę Happy Kids

SOS Wioski Dziecięce

Wioski to zainspirowana filozofią reggio emilia miejsca dla dzieci w wieku 1-3 prowadzonych przez zespoły wykwalifikowanych nauczycieli w oparciu o innowacyjną pedagogikę. Czym różnią się od tradycyjnych żłobków? Jedzenie, adaptacja, wnętrza — więcej we wpisie.

Przejdź na stronę SOS Wioski Dziecięce

Projekt Life.On

Life.On to wspólny projekt PEPCO i Fundacji Atalaya, która wspiera młodzież opuszczającą pieczę zastępczą w usamodzielnianiu się i wchodzeniu w dorosłość. W ramach Life.On, dzięki wsparciu finansowemu i rzeczowemu PEPCO, podopieczni Fundacji otrzymają pomoc w takich obszarach, jak: remonty i wyposażenie mieszkań treningowych i socjalnych; kursy zawodowe, edukacyjne, korepetycje; zakup sprzętu i oprogramowania niezbędnego do rozwijania umiejętności zawodowych; warsztaty rozwojowe, w tym wyjazdy integracyjne oraz planowanie ścieżki kariery.

Przejdź na stronę Fundacji Atalaya

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Telefon 116 111 prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę przez 7 dni w tygodniu, 24 na dobę, odpowiada na potrzeby polskich dzieci, które na ogół z racji swojego wieku lub/i bagatelizowania przez dorosłych ich problemów są narażone na samotność i poczucie, że są same ze swoim trudnościami, że nie ma nikogo, kto mógłby im pomóc. Przekazane przez PEPCO wsparcie finansowe, pozwoli w okresie od lipca do września sfinansować: 36 godzin szkoleniowych dla nowej grupy konsultantów; wszystkie dyżury nocne – podczas których prowadzone są najdłuższe rozmowy i często zdarzają się interwencje ratujące życie; część dyżurów dziennych w godzinach, w których dzieci dzwonią najczęściej.

Przejdź na stronę Fundacji

Projekty własne

PEPCOlandia

PEPCOlandia to program pomocy dzieciom, napędzany zaangażowaniem i dobrym sercem naszych pracowników. Dzięki nim, do lokalnych organizacji pozarządowych trafiają granty na realizację projektów dedykowanych dzieciom.

Szlachetna paczka

Pracownicy PEPCO pomagają „Pełną Paczką”. Do akcji, którą organizujemy w celu wsparcia ogólnopolskiej inicjatywy „Szlachetnej paczki”, zgłosiło się w tym roku kilkaset pracowników ze sklepów z całego kraju, centrali oraz magazynu w Rawie Mazowieckiej.

Cyfrolatki

Cyfrolatki to specjalny program edukacyjny o bezpieczeństwie w sieci, realizowany we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. Dzięki Cyfrolatkom dzieci uczą się czym jest hejt i mowa nienawiści w sieci, jak sobie z nią radzić oraz jak bezpiecznie funkcjonować w cyberświecie.

Do tej pory w warsztatach, lekcjach szkolnych czy happeningach samodzielnie przygotowanych przez podopiecznych TPD, uczestniczyło ponad 2500 dzieci.

Klienci PEPCO też pomagają

Misie charytatywne

W ofercie zabawek PEPCO można znaleźć wyjątkową parę misiów charytatywnych. 100% zysku z ich sprzedaży trafia do Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, które wspiera rozwój i edukację swoich podopiecznych. Kupując misia, nasi klienci dzielą się dobrem z dziećmi! W projektowaniu ubranek dla tej uroczej pary pomagają nam dzieci z TPD, których rysunki są inspiracją dla kolejnych sukienek Pani Misiowej i strojów Pana Misia.

Zobacz film

Dlaczego warto kupować w Pepco?

Zawsze blisko ciebie

Ponad 1000 sklepów na terenie całego kraju. Jesteśmy zawsze blisko Ciebie.

Zawsze niskie ceny

W Pepco znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz w niskich cenach.

Oczekuj więcej, płać mniej

W Pepco znajdziesz dobrą jakość, najnowsze trendy i szeroki wybór.

Kupuj bez obaw

Masz 30-dniowe prawo do zwrotu towaru w dowolnym sklepie na terenie kraju.